שיקום גינה

מה חשוב לקחת בחשבון בתוך תהליך של שיקום גינה?

תהליך של שיקום גינה הוא תהליך בו אנחנו לוקחים מרחב שלא נמצא בשיאו ועושים עליו מיני מניפולציות שונות במטרה להפוך אותו למרחב נעים ונוח וכזה שיכולים לגדול עליו מיני צמחים שונים. תהליך של שיקום גינה יכול להיות מורכב ולא פשוט אבל לא תמיד, פעמים רבות ניתן לבצע תהליך של שיקום גינה באופן פשוט ממה שנדמה.

במאמר הבא אסביר מה השלבים השונים שנכללים בתוך הדבר הגדול הזה לו קוראים 'שיקום גינה', ניגע בחלקים טכניים ובחלקים אומנותיים שכולם ביחד יכולים להפוך את הגינה שלא הייתה מיוחדת עד אותו רגע לפנינה של הבית.

מה כולל תהליך של שיקום גינה?

בחינה של המצב הקיים: לעיתים הסיבות שמובילות לתהליך של שיקום גינה נוגעות למזיקים שונים שנמצאים בחצר ומונעים מצמחים לגדול, לעיתים תהליך של שיקום גינה הוא תוצאה של הצטברות פסולת ולעיתים תהליך שיקום גינה קורה כי פשוט חלק מהצמחים נבלו ו/או לא טופלו בטיפול חודשי מסודר ויש לשתול חדשים. ככל שנגדיר במדויק מה הגורמים שהביאו לכך שהגינה תהיה במצב הזה, כך יהיה קל יותר לתת מענה אופטימלי עבור הכשלים הללו בסופו של דבר.

יצירה של תכנית עבודה מסודרת: יצירה של תכנית עבודה מסודרת כוללת גם לוח זמנים שנוגע לתהליכים של שיפוץ הגינה אבל גם כאלו שנוגעים לחזון האומנותי שלכם ושל בעל המקצוע. בסופו של יום שיקום גינה זו לא רק עבודה טכנית, מדובר על תהליך עיצובי שסופו הוא להפוך את הגינה שלכם יפה יותר בעיניכם. תחילת העבודה היא בפינוי כל מה שנמצא במרחב: פינוי הדברים מהגינה יכול להיות לעיתים מסובך ולכלול לא מעט ריצות לפח הזבל הקרוב.

אנחנו ממליצים ללקוחות שלנו תמיד לחשוב מראש מה הדברים אותם חשוב להם להשאיר ומה פשוט אפשר להעביר הלאה בלי למצמץ פעמיים. ביצוע העבודה: עבודה של שיקום גינה כוללת כמה שלבים עליהם נדבר עוד בהרחבה. אבל כן נגיד שהתפקיד הראשון שלנו, בתור אנשי המקצוע, הוא לחדש את האדמה, לשתול צמחים חדשים, להתקין מערכת השקיה טובה ועוד. כלומר, ליצור את המערכת שתאפשר לגינה להמשיך ולצמוח בצורה טובה.

סיום העבודה ועבודה על נקודות אחרונות: תמיד לקראת הסוף נזכרים בעוד משהו שיש לעשות. לכן, חשוב לתת לכך מקום ולהבין ששינויים הם חלק אינטגרלי מתהליך של שיקום גינה. לבצע "מסירת עבודה" מסודרת לבעלי הבית ולעבור על כל הפרטים העיצוביים והטכניים בגינה.

חידוש הקרקע

יש מי שחושבים שתהליך של שיקום גינה כולל רק שתילה מחדש של שורה של שתילים והנחה של עציצים. אבל האמת היא כי בין היתר, יש לחדש את הקרקע. מה זאת אומרת? בעולם החקלאי מכירים זאת היטב, לאחר כל מחזור של גידולים מגיע השלב בו יש 'להפוך' את האדמה כדי לאפשר לה להתרענן ולהוציא את החומרים הטובים שיאפשרו לגידולים ולצמחים להיקלט בצורה טובה.

חידוש הקרקע הוא חלק חשוב מתהליך שיקום גינה והוא גם מה שיוצר הרבה פעמים את הלכלוך והבלאגן. אמנם מדובר על שלב לא נעים בעבודה אבל הוא חשוב ויש לקחת אותו ברצינות.

הנחה של מערכת השקיה טובה

כאמור, שיקום גינה מגיע הרבה פעמים אחרי הזנחה ממושכת של גינה קיימת. הנחה של מערכת השקיה איכותית וטובה היא הכלי שיאפשר לצמחים לקבל את כמות המים והדישון שהם צריכים ללא יוצא מין הכלל.

לא פעם לקוחות חושבים שאין צורך במערכת השקייה טובה כי הם חושבים שהם אלו שיכולים לטפל בגינה לאורך הזמן. אמנם יש כאלו שיכולים לתת את המענה לגינה ולצרכים שלה בצורה טובה, אבל על ידי מערכת השקייה איכותית אתם יכולים להיות רגועים שהגינה מקבלת את כמות המים הנכון בתדירות הנכונה, ואתם יכולים להשקיע בשאר פעולות הטיפול בגינה שלא קשורות להשקיה.

אילו צמחים לבחור

בחירה של צמחים בתהליך של שיקום גינה כוללת אבחנה של סוג הקרקע עליה אנחנו מניחים את הגידולים השונים ולאחר מכן התאמה של הצמחים לסוג הקרקע הזו. בחירה של צמחים כאלו ואחרים זו פעולה ששמורה לאיש המקצוע ונעשית מתוך ההיכרות שלו עם הצמחים והאופן בו הם גדלים, תנאי האור והצל אותם הם צריכים וכד'.

מה שכן חשוב לדעת הוא שכאן לא מדובר רק על החלטה טכנית, אלא על החלטה מהותית שתשפיע במידה רבה על האופן בו הגינה תיראה בסופו של דבר. זכרו כי אתם תמיד יכולים וצריכים להשמיע את הקול שלכם כדי להיות בטוחים שלאורך הדרך נבחרים הצמחים שיהפכו את הגינה שלכם ליפה כמו שהיא צריכה להיות באמת.

פינות ישיבה, ריצוף חוץ ופתרונות הצללה

שיקום גינה מאפשר יצירה של פינות ישיבה נעימות ונוחות עבור בני הבית. בחירה של פינות ישיבה כאלו ואחרות היא בחירה שבדרך כלל נעשית בשיתוף מתוך הבנה של הצרכים השונים של בני הבית. שימו לב כי אתם יודעים להגיד מה אתם צריכים ומה אופי האירוח ו/או השימוש שלכם בגינה ומתוך כך לבצע את הבחירה הנכונה של מערכות הישיבה ופתרונות ההצללה המתאימים לכם. כלומר, אם אתם משפחה שאוהבת לארח, אולי יתאים לכם להניח שולחן גדול שיאפשר לכם לארח אורחים רבים בשבתות וחגים.

לעומת זאת, אם חשוב לכם ליצור מרחב מחשקים עבור הילדים אולי תשמחו לייצר גינה המעוצבת בצורה אחרת. חשוב לשים לב לכל הצרכים הללו ולחפש עבורם את המענה הטוב ביותר שיאפשר לכם לא רק להסתכל על הגינה שלכם מהחוץ, כי אם לחיות בתוכה באופן מלא.

אנחנו כאן בשבילכם

אצלנו תוכלו למצוא את כל הניסיון הנדרש ואת הדרך להעביר את הגינה שלכם תהליך של שיקום גינה שיאפשר לה להפוך למקום הנעים ביותר בבית. האמינו לנו, אין דבר שמרגש אותנו יותר מאשר לראות פיסת קרקע שכוחה הופכת למקום היפה ביותר בעולם. אנחנו רוצים להפוך את החיים שלכם לטובים יותר, מבטיחים להגשים לכם כל חלום. דברו איתנו: 0777900719 או 052-3391753