עיצוב גינות יוקרה

גינות מעוצבות

גינות מעוצבות על ידי מעצב הגינות רפאל ויצמן, עיצובים מרהיבים בהתאמה אישית ללקוח ובשיתוף פעולה מלא.
גינה מעוצבת זאת הדרך שלכם להפוך את הסביבה לנעימה ויפה יותר. לפרטים: 077-7900719

מה צריך לדעת כדי להקים גינה מעוצבת?

גינות מעוצבות עשויות להיראות כמו עניין של מה בכך, אך בפועל- מדובר באומנות לכל דבר ועניין. הקמת גינות מעוצבת מצריך ידע נרחב בעולם הצומח, כדי לדעת אילו צמחים מתאימים לאיזה מזג אוויר, אילו צמחים כדאי למקם אחד על יד השני ועוד.

בנוסף לכך, יש צורך גם בידע בתחום העיצוב, כדי ליצור גינה בעלת מראה מטופח- לא דלילה מדי וגם לא עמוסה מדי, המשלבת עצים ופרחי נוי המתאימים זה לזה מבחינה אסתטית. כאשר מקימים גינות מעוצבות, יש צורך לקחת בחשבון פרטים שונים כמו גודל השטח הנתון, התוואי שלו, תנאי האקלים השוררים באזור ועוד.

כך, ניתן יהיה להתאים נכונה את הצמחים והאלמנטים הנוספים בגינה, באופן בו הם ידרשו תחזוקה מינימלית ויוכלו לשמור על יופיים גם בטווח הארוך.

מה חשוב שתכלול גינה מעוצבת?

גינה מעוצבת ויפה זה חשוב אך יש דברים נוספים מעבר ליופי שצריך להתייחס אליהם. ישנה חשיבות גבוהה גם בהתחשבות בנוחות של הגינה, כלומר, האם יש מספיק מרחב להסתובב בגינה או שאת רוב המרחב תופסת הצמחייה? האם פינת הישיבה מוצלת וממוקמת עם הגב לשמש?

התייחסות וחשיבה על הפרטים תוביל לגינה מעוצבת ומושלמת בנוחיותה, הרי המטרה בהקמת גינה הוא יצירת מרחב צבעוני שניתן לשבת ולהירגע בו, לכן חשוב מאוד להשקיע מחשבה בנוחות שבחלוקת המרחב. כפי שניתן לראות בפרויקטים המוצגים, רפאל משקיע מחשבה בתכנון גינה מעוצבת ונוחה באותה מידה.

לאור האמור לעיל, לא מומלץ להקים גינה מעוצבת בכוחות עצמכם. מומלץ להשאיר את העניין למעצבי גינות מקצועיים, אשר ניסיון ובקיאות בתחום יסייעו להם להקים עבורכם את הגינה המושלמת שתמיד חלמתם עליה. השקעתם כסף רב בבניית בית החלומות שלכם, תשקיעו מעט כסף נוסף בעבור גינה מושלמת במיוחד.

האם כל אחד יכול לעצב גינה?

עיצוב של גינות והתאמתן במדויק לצרכים היא משימה לא קלה ובהחלט לא עניין של מה בכך. גינות מעוצבות נוצרות לאחר תהליך ממושך, הלוקח בחשבון פרמטרים רבים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

הקמת גינות מעוצבות דורשת ידע והיכרות עם סוגים שונים של צמחים, עם התנאים הנדרשים לכל סוג, עם מאפייניו השונים של השטח, כמו גם היכולת, מבחינה עיצובית, לבצע שילובים שונים, לרבות כאלה הכוללים אלמנטים מכל מיני סוגים שתורמים גם הם לנראות הכללית.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמקימים גינה מעוצבת?

לפני שמקימים גינה מעוצבת חשוב לקחת בחשבון את הנקודות הבאות: קהל היעד, מידת הנוחות של אותה גינה, כלומר הפונקציונאליות שלה, מיקומה של הגינה, הגודל שלה וגם הסגנון העיצובי המתבקש, תוך התייחסות לסגנונו של המבנה (במידה ומדובר בגינה של בית).

קהל היעד הוא אולי אחת הנקודות החשובות ביותר שיש להתייחס אליהן, לרבות העניין הפונקציונאלי, שכן, גינות מעוצבות אינן נועדו אך ורק לשם היופי והנראות, כי אם גם כדי לשרת ולשמש את האנשים, בין אם לצורך אירוח, בין אם לצורך פסק זמן ומנוחה, בין אם כדי לשחק עם חברים ובני משפחה ובין אם כדי לקיים אירועים פרטיים קטנים או גדולים.

ולכן, כל גינה מעוצבת חייבת לספק את המענה המתאים, תוך התייחסות למכלול השלם של הצרכים. עניין מיקומה של הגינה גם הוא נקודה חשובה שכן הוא משפיע, בין היתר, על בחירתם של הצמחים. האם הגינה מוצלת כולה או שחלקים ממנה, האם היא זוכה לשמש חזקה בשעות היום, האם היא פתוחה וחשופה לרוחות ובאופן כללי – מה מזג האוויר האופייני לאותה סביבה?

מדובר בשאלות חשובות שיש לבחון לפני שמתחילים בעיצוב ותכנון הגינה, ובהתאם בבחירתם של כל האלמנטים שייקחו בה חלק. במידה ומדובר בגינה של בית, עיצובו של הבית עצמו הוא עניין נוסף שיש להתייחס אליו.

על הגינה המעוצבת להשתלב כהלכה לצד הבית וליצור מראה זורם והרמוני. אם הקו העיצובי השולט במבנה הוא מודרני, כדאי לשקול ליצור גינה בעלת סממנים מודרניים גם כן, עם נגיעות טבעיות כמובן. אם הסגנון הוא כפרי, גינה שבה הטבע הפראי הוא השולט יכולה להיות הפתרון הנכון.

אילו סגנונות של גינות מעוצבות אפשר למצוא כיום?

גינות מעוצבות יכולות לבטא סגנונות עיצוביים שונים. הגינות המעוצבות בסגנון יפני נחשבות לפופולאריות מאד והן מאופיינות בקווים נקיים ומינימליסטים מאד. גינות המעוצבות על פי עקרונותיה של תורת הפנג שוואי יתנו דגש לעניין ההרמוניה והחיבור עם הטבע.

גינות אלו מתבססות על חמישה יסודות: עץ, אדמה, אש, מים ומתכת ולכן יהיה בהן שימוש באלמנטים המכילים חומרים הקשורים ליסודות אלה. גינות אקולוגיות שגם הן מבוקשות מאד הן גינות המעוצבות כך שיידרשו מעט מאד משאבים כדי לתחזק אותן באופן שוטף ותוך שמירה על הסביבה הטבעית, בדיוק כפי שהיא.

בגינות כאלו ייעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים/טבעיים וכן שילוב של פתרונות השקיה שעוזרים הן בחסכון במים והן בחיסכון בחשמל.

לאחרונה אפשר גם למצוא לא מעט גינות מעוצבות הכוללות פינה של גינת ירק לצרכים עצמאיים, שבה נמצא שלל של צמחי תבלין, פירות, ירקות ועוד שבהם אפשר להשתמש לאחר שהבשילו, וכל זאת תוך ניצול מי הגשמים ושילוב של צמחים רב שנתיים, אותם אפשר לגדל לאורך כל השנה במקום בעונה אחת קצרה.

כל בחירה של קו עיצובי מסוים חשוב שתעשה בשילוב עם עניין הפונקציונאליות על מנת להבטיח פתרון שימושי, מצד אחד, אך בו זמנית גם יפה ומושקע.

כיצד שומרים על גינה מעוצבת לאורך זמן ואיזו תחזוקה נדרשת לה?

כדי לשמור על גינה מעוצבת לאורך זמן חשוב להקפיד לתחזק אותה כהלכה. הדבר דורש מסירות רבה וגם לא מעט שעות עבודה. מסיבה זו רבים בוחרים להיעזר בשירותיו של גנן מקצועי, שיטפל ויתחזק את הגינה במקום לעשות זאת בעצמם, או שרותמים למשימה כולה את בני הבית כדי שייקחו בכך חלק.

בכל מקרה, על התחזוקה לשמור על הקו העיצובי של הגינה ועל האופי שלה ועל אותה תוצאה ראשונית שהתקבלה לאחר תהליך עבודת העיצוב. גינות מעוצבות ידידותיות לא יידרש מאמץ רב, לרוב, אך בהחלט תידרש להן תשומת לב וגם לא מעט אהבה.

כך או כך, לאחר עיצוב הגינה חשוב מאד לקבל מידע בנושא וללמוד את הדרך הנכונה לשמור ולתחזק אותה, כך שתשמור על המראה היפה שלה בכל עונה.

לאיזה בעל מקצוע יש לפנות כשרוצים להקים גינות מעוצבות?

הקמת גינה מעוצבת מצריכה פנייה לבעל מקצוע המתמחה בתכנון ובעיצוב גינות. משרד רפאל ויצמן אדריכלות ותכנון נוף, הפועל בתחום מזה כשני עשורים, מציע שירותי אדריכלות נוף בהתאמה מלאה וגם עיצוב גינות בהתאם לכל הצרכים.

שירותים אלה מתבססים על ידע רב, ניסיון והיכולת לשלב בין פונקציונאליות ליופי בכל גינה וגינה. רוצים ליהנות מגינה מעוצבת וזקוקים לשירותי עיצוב גינה ואדריכלות נוף? צרו אתנו קשר בטלפון 052-3391753 או 077-7900719