פיתוח גינות

על פיתוח גינות פרקטי ומחשבתי

פיתוח גינה זו דרך נוספת לדבר על האופן בו ניתן להפוך כל גינה, כל פיסת קרקע, גם כזו שלא נראית מבטיחה כלל כעת, לפנינה אמיתית. פיתוח גינה זה משהו שניתן לעשות כל הזמן וחשוב שתדעו זאת ולא תאמרו נואש. שכן פיתוח גינה אפשרי בכל מקום בו יש עדיין אדמה, אוויר ושמש ובעיקר, הרבה רצון להפוך את הגינה הזו למקום ששווה להיות בו. היום יותר מתמיד, עם ההתפתחות של תורות שונות הנוגעות לקיום אורך חיים נעים יותר ומאפשר יותר עבור כולנו, רבים גילו עד כמה הגינה היא מקום שיכול להיות משמעותי בחיים שלהם.

אנחנו ספונים כל כך הרבה שעות במשרדים צפופים עד שרבים מאיתנו לא זוכרים כבר איך זה לשבת לרגע בחוץ, באוויר הפתוח ולנשום רגע עמוק לריאות. פיתוח גינות הוא עולם שלם בו ניגע כעת על קצה המזלג. אנחנו מקווים שהמאמר הזה יפתח לכם את התיאבון ויאפשר גם לכם לחלום על הגינה המושלמת בעיניכם.

פיתוח גינה מתחיל בהתבוננות בתנאים אותם מביא השטח

יצירה של גינה היא לעולם לא מתרחשת בתוך ואקום. כאן אין הבדל גדול בין תהליך של פיתוח גינה ובין תהליך של שיקום גינה או תהליך של יצירת גינה חדשה מלכתחילה. פיתוח גינה הוא לעולם אוסף של פעולות שצריכות להתייחס למצב הקיים.

לסוג האדמה עליה אנחנו מדברים ולכל המרכיבים שהופכים את הגינה הזו למה שהיא. בין היתר חשוב לבדוק פרמטרים שונים כמו כיוון הרוח או האופן בו השמש מאירה לאורך שעות היום. במידה ולא מבצעים את הבדיקה המקיפה הזו מראש, קל להתבלבל ולבחור את הצמחים הלא נכונים ואת האופן הלא מתאים להניח אותם בתוך הסיטואציה באופן כזה שממש עלול לפגוע בהם בסופו של דבר, לאורך הזמן.

פיתוח גינה הוא תהליך רלוונטי גם עבור מוסדות ומקומות עבודה

פיתוח גינה יכול להתאים עבור מוסדות ואירגונים שונים לא פחות מההתאמה של התהליך למשפחות עם בתים צמודי קרקע. פיתוח גינה הוא תהליך בו אנחנו צריכים להבין מה הצרכים השונים של הדיירים או של מקום העבודה ולייצר גינה שתיתן את המענה הזה. גם במקומות עבודה כבר הבינו את המשמעות הדרמטית שיש להחדרה של אלמנטים שמאפשרים לעובדים לבלות כמה שעות בחוץ, באוויר הפתוח.

לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו, בתור בעלי מקצוע, עובדים עם מוסדות גדולים על תהליך של פיתוח גינה שמתחיל מתוך הניסיון להגדיר מה בדיוק הצרכים של מקום העבודה ואיך הם מעוניינים ליישם אותם בתוך השטח. בין היתר העבודה כוללת תיחום של פינות ישיבה מיוחדות שתפקידן לאפשר לעובדים לתפוס כמה שעות של שמש טובה במהלך הפסקת הצהריים, לעיתים העבודה כוללת יצירה של מקבצי פרחים ועצים שנותנים בין היתר השראה ומאפשרים לעובדים רגע להתרענן ולהתחדש כדי לבוא פרודוקטיביים יותר בחזרה למשרד.

תהליך של פיתוח גינה דורש הנחה של תשתיות

עבודת ההכנה המוקדמת לפיתוח גינות מצריכה הנחת תשתיות וסידור המקום בדרך להפיכתו למקום בו ניתן יהיה לגדל מיני גידולים שונים. העבודה עם הקרקע כוללת בין היתר הפיכה של האדמה, כדי לעזור לה להתחדש, הדברה מפני מזיקים שעלולים להשמיד את העבודה הקשה שלנו בתוך זמן קצר, הנחה של מערכת השקייה איכותית שתאפשר לנו לנהל את זרם המים והדשן המגיעים לצמחים בהתאם לצורך ועוד.

הנחה של התשתיות היא לא החלק המהנה ביותר בתוך תהליך של פיתוח גינה, אבל זה מה שמאפשר לנו בסופו של דבר לגרום לגינה לגדול ולצמוח. לעיתים נדמה כי אין סיבה להשקיע באלמנטים הללו, אבל הם בדיוק הגורמים שבסופו של דבר מובילים לכדי יצירה של גינה אפקטיבית שיכולה להחזיק לאורך זמן.

איך ניגשים לפן העיצובי?

פיתוח גינה כולל כמובן גם תהליך של עיצוב שדומה לעיצוב פנים במובן מסוים, אלא שכאן אנחנו משתמשים בעזרים אחרים שמאפשרים לנו להגיע לתוצאות להן קיווינו. עיצוב הוא כמו ציור במובנים מסוימים, מתחילים מבד ריק ולאט לאט אפשר להוסיף עוד ועוד אלמנטים על דף הנייר ולקבל מראה חדש ואחר לחלוטין. כדי לעצב את הגינה בצורה טובה אנחנו נתחיל קודם כל באיסוף של רעיונות. אנחנו יכולים לשתף בתיק העבודות שלנו ואתם מהצד שלכם יכולים גם כן להגיע עם חלומות קטנים ורצונות שיש לכם כלפי הגינה שלכם.

אנחנו תמיד ממליצים להסתכל ברשתות החברתיות ובאפליקציות שנוגעות לעיצוב כדי לקבל השראה שבסופו של דבר עוזרת לדייק את הדברים שאתם רוצים באמת מהגינה שלכם. בשלב הבא נבחר את הצמחים המתאימים לחזון העיצובי וכמובן נתאים אותם לקומפוזיציה מושלמת שתתאים לגינה שלכם ולשטח שלכם.

עבודה עם צמחים היא עבודה שיש בתוכה מצד אחד אגו של אמן, של מי שרוצה להפוך את הדברים יפים יותר. אבל מהצד השני קיימת גם הפליאה מהיכולת של הטבע להתחדש בכל יום. נשמח לעבוד אתכם ולהתחיל ביחד תהליך של פיתוח גינה. מוזמנים ליצור קשר: 0777900719 או 052-3391753