תכנון גינות

תכנון גינות

תכנון גינות נוי על ידיי מעצב הגינות רפאל ויצמן. תכנון גינה עד לפרטים הקטנים.

במידה ויש לכם בית או וילה עם גינה פרטית, אתם בוודאי מעוניינים בגינה יפה ומטופחת, בה תוכלו לארח את החברים והקרובים או לשבת בה בעצמכם מדי פעם. גינה מרשימה כזו תתאפשר באמצעות תכנון גינה מתאים על ידי אנשי מקצוע.

מה צריך לקחת בחשבון בתכנון גינה?

כאשר מבצעים תכנון גינות נוי, חשוב מאוד לקחת בחשבון אלמנטים שונים כמו גודל הגינה וצורתה, תנאי מזג האוויר השוררים באזור בעונות השנה השונות, צרכי המשפחה ועוד ועוד. במסגרת תכנון גינה, חשוב מאוד לבחור נכון את סוגי הצמחים הנשתלים והאדניות, את הריהוט, את המבנים ואת כל האלמנטים והאחרים בגינה. 

לכן, בין אם ברצונכם לבצע תכנון גינה קטנה או גדולה, כדאי שלא לבצע את העבודה בעצמכם ולהשאיר את התחום של תכנון גינות לאדריכלי נוף, אשר יש להם ידע מעמיק הן בתחום הבניה והן בתחום הטבע והצומח. באופן זה, תוכלו להבטיח תכנון גינות נוי שיעלה בקנה אחד עם הציפיות שלכם, עם טעמכם האישי ועם צרכי כל בני המשפחה.

מה היתרון של תכנון גינה עם רפאל?

ישנן חברות רבות המבצעות עיצוב גינות אך הייחודי בחברת רפאל עיצוב גינות הוא הלווי והיחס האישי לאורך כל תהליך תכנון גינה וזאת במטרה ליצור עבורכם גינה מושלמת.

תכנון גינה צריך להיות פרטני ומתחשב בכל הפרמטרים החשובים כמו גודל הגינה, סוג אדמה, תנאי אקלים ועוד. רפאל מתייחס לכל הפרמטרים ואף משתף את הלקוח בשלב תכנון הגינה ובחירת הצמחייה על מנת לוודא כמה הלקוח מעורב בתחזוקת הגינה.

ישנן אנשים שמעוניינים בצמחיה רב עונתית על מנת להימנע מנשירה של עלים ולכלוך וישנם אנשים שמעוניינים בצמחים מסוים למרות שהם עונתיים, לכן חשובה מאוד מעורבותו של הלקוח בשלב תכנון הגינה. לייעוץ ראשוני ולמידע נוסף על תכנון גינה, צרו עימנו קשר עכשיו: 077-7900719

למה מומלץ לתכנן את הגינה לפני הקמתה?

עיצוב הגינה מהווה חלק חשוב מאד מתהליך עיצובו הכולל של הבית. בין אם זה בית יוקרה מסוגנן ומושקע ובין אם זה בית פרטי פשוט יותר, לגינה הצמודה אליו יש תפקיד בולט במרחב עצמו ותכנונה ועיצובה מצריכים לא מעט תשומת לב וגם מחשבה.

גינה יפה, כזו שעונה על הצרכים, יכולה לעשות את כל ההבדל בין בית שרק נוח בו לבית שגם כייף לגור בו ונעים להיות בו וגם בחלק החיצוני שלו: בית שאוהבים לארח בו חברים ובני משפחה וגם לנצל את הגינה שצמודה אליו כדי לנוח, לשחק או ליהנות מפסק זמן של ממש. תכנון גינות בצורה נכונה יאפשר לכם ליהנות מגינה מתאימה לאורך שנים.

מה חשוב לקחת בחשבון במסגרת שירותי תכנון גינות?

תכנון גינות מצריך התייחסות לכמה שיקולים כדי להגיע לתוצאה הרצויה. ראשית, יש להתייחס למטרה שלשמה מקימים את הגינה. מהו הייעוד של אותה גינה? מי אמור להשתמש בה? כיצד היא צריכה לשרת את הדיירים? האם רוצים לשלב בה גם גינת ירק או שמא מעדיפים לתת דגש על הפן האסתטי שלה? נקודה נוספת הוא עניין מיקומה של הגינה וגם מבנה השטח.

האם הקרקע עצמה היא סלעית? האם מדובר בקרקע עמוקה? האם ישנן פינות מוצלות בגינה או פינות מוארות? ועוד. מבנה השטח הוא זה שיכתיב את האלמנטים שאותם אפשר לבחור וגם כיצד למקם אותם נכון בה, בין אם אלו פינות ישיבה, מתקנים לילדים, בריכת נוי או אפילו פרגולה. מה כמות האור אליה חשופה הגינה, היא נקודה חשובה וקריטית במסגרת תכנון גינות.

לגינה שחשופה לא מעט לשמש במהלך היום יתאים דשא טבעי וגם עצים. אם ישנן נקודות מוצלות בה, אפשר לשתול בהן צמחים רגישים שזקוקים לכמות מעטה של אור. ומה בעניין התחזוקה?

שילוב של פתרונות השקיה אוטומטיים בגינה, בחירה בדשא סינטטי למשל במקום דשא טבעי ובאופן כללי צמחיה שלא דורשת גיזום רב והתעסקות, יבטיחו תחזוקה מינימלית. אם הפניות לכך איננה רבה, יש להתייחס לכך במסגרת תכנונה של הגינה.

כיצד תכנון גינות מקדים תורם לנראות הגינה, כמו גם לנראות הבית הצמוד לה?

תכנון גינות מקדים יכול לתרום משמעות לנראות הגינה ולאפשר למשתמשים בה ליהנות ממנה כהלכה. תכנון שכזה בוחן כאמור לא מעט פרמטרים ולוקח בחשבון את הצרכים הנקודתיים של הדיירים כמו גם את הדרישות שלהם. תכנון שנעשה בצורה נכונה יכול לשדרג את מראה הבית אפילו ולתרום לא מעט לאווירה.

משרד רפאל ויצמן אדריכלות ותכנון נוף, המביא אתו ניסיון של שני עשורים בתחום, מציע שירותי תכנון גינות בהתאמה אישית. שירותים אלה מתבססים על צרכיו של הלקוח, דרישותיו וגם חיבורו אל קו עיצובי מסוים. כל זאת, תוך ניצול תנאי השטח והשילוב בין פונקציונאליות לסטייל. זקוקים לשירותי תכנון גינות מקצועיים? צרו אתנו קשר בטלפון 052-3391753 או 077-7900719