עיצוב גינה כפרית

מה התהליך של עיצוב גינה כפרית?

אנחנו חיים בעולם אורבני, עמוס חידושים וטכנולוגיה, מתי בפעם האחרונה עצרנו רגע לנשום את האוויר ולהירגע? עיצוב גינה כפרית מאפשר לנו להביא, אל תוך הבתים שלנו את הטבע. עיצוב גינה כפרית הוא עוד דרך להתייחס אל הגינה, קו עיצובי שמדגיש את השימוש בחומרים טבעיים, את החיבור של הצומח ביחד עם האדמה הקיימת. בניגוד לתהליך של עיצוב פנים בו אנחנו למעשה יכולים להכניס כל פריט שאנחנו מעוניינים בו בלי להשקיע בכך יותר מדי מחשבה, במקרה של עיצוב גינה כפרית ופיתוח גינה התהליך נראה אחרת.

כאן עלינו להתייחס לטבע, לאדמה הקיימת בתור הקנבס שעליו אנחנו יכולים לפתח את הרעיון. כלומר, אנחנו לא יכולים להביא שורה של צמחים הזרים לטבע הקיים, עלינו לנהל איתו מערכת יחסים ולבחור בחכמה את העצים והצמחים שיתאימו למקום באופן אולטימטיבי. במאמר הבא נדבר על מה זה אומר לבצע עיצוב גינה כפרית ומה האלמנטים שיובילו לתחושת החמימות שמאפיינת גינות מהסוג הזה.

על השימוש בעץ

אם יש משהו שמאפיין יותר מכל עיצוב גינה כפרית זה השימוש בחומרים טבעיים כדי ליצור תחושה אותנטית של חיבור לטבע. עץ הוא חומר שמעורר תחושה נעימה אצל בני אדם שבסופו של דבר, רוצים במידה רבה תמיד לחזור אל הטבע. שימוש בעץ עבור יצירה של פינות ישיבה, בניה של פתרונות הצללה בדמות פרגולה וכדומה, כל אלו יכולים לעורר את התחושה הזו, כאילו העיר הפכה פתאום לדבר הקרוב ביותר לטבע.

חשוב להגיד כאן כי שימוש בעץ הוא תהליך מורכב שכן חשוב מאוד לבחור את סוג העץ הנכון ולעבוד איתו בצורה טובה כדי להגיע לתוצאה הנדרשת. לכן, חשוב להיעזר בשלבי העבודה השונים עם בעלי המקצוע שיתנו מענה פרקטי שיעזור לכם לבחור את הבחירות הנכונות ביותר כדי שהשימוש בעץ יהיה נכון, מקצועי ואיכותי.

אלו צמחים מתאימים עבור עיצוב גינה כפרית?

עיצוב גינה כפרית מתמקד לא פעם ביצירה של צמחים ועצים שנותנים פירות. כלומר, המטרה היא להיעזר פחות בעציצים שמכילים פרחים גדולים ומרשימים או בצמחים מטפסים שיכולים ליצור רושם, אלא להתמקד בעיצוב על ידי נטיעה של עצי פרי, שתילה של מיני צמחי תבלין שונים ועוד. הרבה פעמים נרצה להביא שתילים צעירים של עצים כמו עץ זית, עצי לימון, תפוזים ועוד.

כלומר, המטרה היא לא ליצור גינה מעוצבת למשעי, בעל קווים ברורים ודקים, אלא ליהנות מהמראה הפרוע של גינה שמתפתחת לנגד העיניים ממש. עיצוב גינה כפרית פירושו לתת לטבע לעשות את שלו. אנחנו כאן רק כדי לעודד את הטבע לעשות הכי טוב שהוא יכול לעשות.

הבדלי גובה ויצירה של טרסות

לצורך העניין, עיצוב גינה מודרנית הרבה פעמים ישען על יצירה של קווים גאומטרים וישרים שיצרו ביחד מראה מאופק. לעומת זאת, עיצוב גינה כפרית מאפשר לנו לקחת את האלמנטים השונים שאנחנו יכולים לראות בכל מקום בטבע ולפתח אותם. בין היתר, עיצוב גינה כפרית יכול להשתמש בטרסות, קיימות או כאלו שיוצרים תוך כדי עבודה, כדי להפוך את השטח לכזה שנראה בכפר.

כמו בציור, גם כאן, הטקסטורה של הקנבס משפיעה במידה רבה על האופן בו נראה את הדברים בסופו של דבר. עיצוב גינה כפרית אם כן הוא עיצוב שדרכו אנחנו רוצים לתת את התחושה המודולרית שמאפיינת את הטבע בכפר.

צפיפות ופרעות

עיצוב גינה כפרית מאופיין בעבודה חופשית יותר משוחררת, כזו שמחפשת דווקא את האי סדר בתוך המרחב. בניגוד לעיצוב של גינה מודרנית שבדרך כלל נעשה על ידי הגדרה של הקווים, כאן אנחנו רוצים לצאת מהקווים ואנחנו רוצים לתת לצמחייה לגדול חופשי, להתערבב הזו בזו.

שתילה בצפיפות של צמחים אלו ליד אלו מאפשרת לנו ליצור מראה פרוע יותר, שובב, מה שכמובן מאפיין את הגינה שנמצא בכל מקום בכפר. בדרך כלל בתהליך של עיצוב גינה כפרית לא יפריע לנו דשא שקצת צמח ולא נותר ישר ומדויק, אנחנו נרצה ליצור אי סימטריה מכוונת שתאפשר לגינה להפוך ססגונית יותר ומסקרנת.

נשאיר את הגינה מוארת ככל האפשר

בחירה של צמחים מסוימים, הנחה של פרגולה בזווית אחת ולא אחרת, כל אלו יכולים להשפיע על מידת האור שחודרת אל תוך הגינה. גינה מוארת היא אחד האלמנטים הבולטים בתוך העולם של עיצוב גינה כפרית. אמנם אנחנו לא רוצים ליצור גינה בה לא נעים לשבת, אבל אנחנו כן נרצה לעשות מה שאפשר כדי להאיר את הגינה ולהפוך אותה למקום שמעניק שלווה ורוגע.

אנחנו מחכים לכם

אנחנו מזמינים אתכם לקבל שירות שיהפוך את הגינה שלכם לגינה המעוצבת בדיוק על פי טעמכם. עיצוב גינה כפרית זו המומחיות שלנו וזו במידה רבה גם האהבה הגדולה שלנו. אנחנו אוהבים להפוך כל פינה מוזנחת למקום ממנו אי אפשר להסיר את העיניים. אנחנו נשמח לעמוד לשירוכתם בכל עת. מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך מספר הטלפון: 0777900179 או 052-3391753