עיצוב גינה בבית פרטי

עיצוב גינה בבית פרטי

חברת רפאל עיצוב גינות מציגה פרויקטים מוצלחים של עיצוב גינות בבתים פרטיים.

עיצוב גינות בבתים פרטיים מצריכים חשיבה יצירתית והקפדה על העיצוב, חושב מאוד שיהיה שילוב הגיוני בין עיצוב הגינה ועיצוב הבית, כך שהשילוב יהיה מושלם. עיצוב גינות בבתים פרטיים זהו חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, הדבר הראשון האורחים נחשפים אליו זאת הגינה, היא הרושם הראשוני על הבית שלכם, לכן יש להשקיע בעיצוב הגינה על מנת ליצור את הרושם הראשוני הטוב ביותר.

רפאל בעל ניסיון רב בעיצוב גינות לבית פרטי, מאחוריו מגוון פרויקטים מוצלחים של עיצוב גינות פרטיות גדולות וקטנות והוא ישמח לעמוד לשרותכם ולעצב עבורכם את הגינה המושלמת. אם אתם מתלבטים או אלמנטים לשלב, איזו צמחיה נכונה עבורכם.

למה כדאי לעצב גינה בבית פרטי?

רבים חולמים על בית פרטי עם גינה צמודה. גינה מושקעת ויפה, עם צמחייה מגוונת, עצים, עליהם פירות טעימים מכל מיני סוגים, צמחי תבלין שאותם אפשר לקטוף לתבשילים שונים וכמובן פרחים צבעוניים שתורמים רבות לנראות הגינה כולה. לכל אחד מאתנו, בכל הקשור לגינה הפרטית הצמודה לביתנו, צרכים מסוג אחר ולכל אחד חלומות שונים, הסוד הוא ליצור גינה שתענה במדויק על אותן דרישות ותשרת נאמנה את בעליה לאורך כל השנה.

עיצוב גינה בבית פרטי הוא איננו עניין של מה בכך ועליו להיעשות על ידי אנשי מקצוע, המתמחים בכך, ולא משנה מהו גודלה של אותה גינה, היכן היא ממוקמת, מהו הסגנון העיצובי המועדף או אפילו מה התקציב. כאשר מעצבים גינה מתייחסים לשורה ארוכה של פרמטרים כדי להגיע לתוצאה הסופית הרצויה ותודות לניסיונם של אנשי המקצוע, האחראיים על עיצובה ועל תכנונה, נמנעים מטעויות קריטיות שיכולות לעלות, בהמשך, לא מעט.

גינה מעוצבת בבית פרטי מהווה חלק חשוב ומרכזי מאד מהשטח כולו ועליה להשתלב כהלכה לצד המבנה הקיים. היא יכולה להיות מקום נפלא לנוח בו לאחר יום עבודה ארוך ומתיש, מקום לערוך בו מפגשים משפחתיים או פגישות עם חברים, מקום שבו מגשימים את כל הפנטזיות ומגדלים צמחים מיוחדים או מקום שבו הילדים יכולים להתרוצץ יחד עם הכלבים.

מה כוללים במסגרתם שירותי עיצוב גינה בבית פרטי?

שירותי עיצוב גינה בבית פרטי מספקים, כאמור, מענה למגוון של צרכים ולכן נדרשים להתייחס לפרמטרים שונים לפני ביצוע העבודה עצמה. ראשית, יש להגדיר את החזון, את המטרה. מה רוצים להשיג, באיזה מראה מעוניינים, על אילו צרכים על הגינה לענות, אילו שימושים צפויים בה ועוד. המשימה הבאה היא התייחסות אל השטח. יש לקחת בחשבון את שטח הגינה, שכן הוא עשוי להשפיע רבות על הסטייל העיצובי הנבחר ועל כל האלמנטים השונים שייקחו בה חלק.

גינות פרטיות יכולות להיות בגדלים שונים ותכנונן ועיצובן חייב להתייחס לגודל שלהן על מנת לספק את המענה המתאים. התייחסות לגודל הגינה מאפשר ניצול מרבי של הפוטנציאל הטמון בה, כמו גם ניצול השטח שלה וכל האזורים השונים בה. כך אפשר, למשל, לשתול באזורים מסוימים שתילים מסוג אחד, באזורים אחרים שתילים מסוג אחר וליצור מראה מגוון יותר. פרמטר נוסף שגם אליו יש להתייחס במסגרת שירותי עיצוב חצר בית פרטי הוא הסוגים השונים של הצמחייה.

גינה פרטית יכולה לכלול מבחר רחב מאד של סוגי צמחייה, הנבדלים אלה מאלה במראה שלהם, בעונות שבהן הם צומחים ופורחים, בתחזוקה הנדרשת להם וגם בתנאים הנדרשים לאותו סוג. בין אם אלה צמחים עונתיים ובין אם הם רב עונתיים, בין אם אלה עצי פרי או עצי נוי (או גם וגם) ובין אם אלה סוקולנטים שכמעט ואינם דורשים השקיה או תחזוקה כלשהי או צמחים עדינים, האפשרויות הן רבות מאד וסוג הצמחייה הוא נקודה חשובה שעליה להילקח בחשבון.

מיקומה של הגינה עצמה הוא פרמטר הכרחי, שיש לתת עליו את הדעת, שכן הוא זה שישפיע על מידת האור שיקבלו הצמחים, על מידת הצל בשעות מסוימות של היום ואפילו על כמות הגשם שיזכו לו במהלך חודשי החורף הקרים והגשומים. ישנם צמחים מסוימים שזקוקים לכמות רבה של אור ושמש, ואחרים מעדיפים דווקא את הצל. ישנם צמחים עדינים מאד שחשוב להגן עליהם מפני רוחות חזקות, ואחרים, לעומתם, עמידים וחזקים.

בחירת מיקומם הנכון של הצמחים צריך להיעשות תוך התייחסות לנקודות אלו כדי להבטיח את קליטתם הטובה של כל הצמחים ואת שרידותם בשטח. גינה מעוצבת בבית פרטי כוללת לרוב, לצד הצמחים השונים, גם מגוון של אלמנטים התורמים לנראות שלה ולעיצוב הכולל. בריכות דגים למשל הפכו בשנים האחרונות לפופולאריות מאד ובעלי בתים פרטיים בוחרים לשלב אותן בגינה או בחצר.

ריצופים מיוחדים בשבילים שאותם יוצרים בגינה עצמה או באלה, המובילים את הבית, גם הם אלמנט שיכול להוסיף לא מעט וליצור אפקט מעניין וכמובן גם ריהוט חצר וגינה. אפשר, למשל, לייעד חלק מסוים בחצר לטובת ריהוט הגן ופינות ישיבה וחלק אחר לטובת בריכת הדגים ופסלי הנוי השונים. חשוב להגדיר מראש את הקו העיצובי שישלוט באותו מקום, ובהתאם לתכנן ולעצב את החצר או את הגינה, תוך שילובם של האלמנטים הללו וגם הצמחייה עצמה. ומה באשר לצבעוניות?

לצבע יש מקום חשוב מאד בגינה הפרטית ואפשר להשיג זאת בדרכים שונות. עבור בעלי בתים פרטיים רבים הצבעוניות היא אולי הפרמטר החשוב ביותר בגינה, בין אם משיגים אותה באמצעות הצמחייה ובין אם באמצעות האלמנטים השונים שלוקחים בה חלק. גינה צבעונית ומטופחת מושכת אל העין ואת תשומת הלב ומוסיפה רבות לנראות של הבית כולו.

כדי להשיג את הצבעוניות עצמה אפשר לשלב פרחים עונתיים מצבעים שונים ולשתול אותם בנקודות אסטרטגיות שקשה לפספס. הדבר אמנם יצריך תחזוקה רבה יותר במהלך השנים וגם תחלופה גבוהה של פרחים, אך הוא בהחלט ישתלם ויאפשר לכם ליהנות מגינה צבעונית יפהפייה.

במה שונה עיצוב חצר בית פרטי מעיצוב גינה ציבורית?

עיצוב חצר בית פרטי שונה במהותו מעיצוב גינה ציבורית בשל הצרכים הרלוונטיים לאותו עיצוב וגם לדרישותיו של המקום. כאשר מעצבים גינה פרטית, לרוב מדובר בשטח קטן יחסית ובמספר מצומצם וקבוע של אנשים, הצפויים לעשות בו שימוש. עיצוב של גינה ציבורית, לעומת זאת, יתייחס לשטחים נרחבים הרבה יותר, פעמים רבות, שטחים ציבוריים שבהם עוברים לא מעט אנשים ומשתמשים בהם קהלים מסוגים שונים. את ההחלטה באשר לקו העיצובי, תוך הגדרת הצרכים, מקבלים בעלי הבית הפרטי, כאשר מדובר בחצר או בגינה פרטית.

את ההחלטה הדומה, כשמדובר בגינה ציבורית, מקבלת המועצה, העירייה או מחלקת הגינון עצמה, האחראית על כך. חצר פרטית או גינה פרטית תהיה צמודה אל הבית עצמו ועליה להשתלב באופן הרמוני ונכון עם המבנה. גינה ציבורית איננה בהכרח סמוכה למבנה מסוים ואפשר לנתק אותה לחלוטין מהבניינים שבסביבה. היא פתוחה לקהל הרחב ואיננה תלויה, לרוב, בדבר. גם עניין התחזוקה הוא שיקול שנלקח בחשבון הן בעיצוב גינה פרטית והן בעיצוב גינה ציבורית והוא קובע אילו צמחים, עצים ואלמנטים שונים ייקחו בהן חלק.

תחזוקה של גינה ציבורית תהיה מורכבת הרבה יותר ונדרשת להיעשות באופן תדיר בשל הביקורים התכופים בה של לא מעט אנשים. גינה פרטית לעומת זאת תדרוש פחות תחזוקה בהשוואה לזו, הציבורית, ולכן האלמנטים שייקחו בה חלק יהיו שונים מאלה שיופיעו בגינה הציבורית.

כיצד שומרים על גינה מעוצבת בבית פרטי לאורך זמן?

שמירה על גינה מעוצבת בבית פרטי היא משימה מאתגרת גם כן וכדי ליהנות מהעיצוב הנהדר וכל מה שלוקח בכך חלק, חשוב להבין את העניין עוד בטרם מתחילים בשלב תכנון ועיצוב הגינה. כדי לשמור על הגינה הפרטית לאורך זמן יש להתייחס לסוג הצמחייה שבה, לכיווני האור וגם להשקיה הנדרשת בה. תכנון מקדים של השקיה באותה גינה יכול לחסוך התעסקות מיותרת בהמשך ובעיקר לאפשר לצמחיה שבה לקבל את כמות המים המדויקת לה.

מעבר לכך, חשוב מאד להקפיד להיעזר בשירותיו של גנן כדי לנקות את הגינה, לעשב צמחית בר שצמחה, לדשן את הצמחים על פי הצורך ולבצע עבודות תחזוקה שוטפות שעוזרות לשמור על המראה ועל החיוניות שלה. תכנון ועיצוב של גינה פרטית שנעשים כהלכה יאפשרו תחזוקה מעטה, יחסית, או כזו שאיננה מורכבת ותואמת ליכולתם של הדיירים, בעלי המקום.

אילו בעלי מקצוע מציעים שירותי עיצוב גינה פרטית וכיצד מוצאים את המתאים?

שירותי עיצוב גינה פרטית מוצעים כיום על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום העיצוב והתכנון. כדי למצוא את בעל המקצוע המתאים חשוב תחילה להגדיר הן את הצרכים והן את התקציב ורק לאחר מכן לצאת למשימה. יש לא מעט סגנונות עיצוב גינות פרטיות וגם טרנדים, שחלקם חולפים וחלקם מלווים אותנו לא מעט שנים. אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה מכירים היטב את כולם ויודעים כיצד להתאים אותם אל המקום ואל הלקוח, המעוניין בשירות.

יחד עם זאת, כמו בתחומים אחרים, גם עיצוב גינה פרטית מצריך שילוב נכון בין סטייל לבין פונקציונאליות, ולצד היופי והנראות הבלתי רגילה של הגינה, עליה לשרת כהלכה את הדיירים ולשמש אותם תוך התייחסות לכל הצרכים. בעל מקצוע שיודע לעשות זאת הוא הכתובת הנכונה לפנות אליו והדרך להשיג את גינת החלומות.

משרד רפאל ויצמן אדריכלות ותכנון נוף, הפועל בתחום מזה שני עשורים, מתמחה בתכנון ועיצוב גינות, לרבות גינות פרטיות, תוך התאמה נקודתית לכל הצרכים והדרישות. תודות לניסיונו הרב בתחום זה, נהנים לקוחות המשרד מגינות בהתאמה מלאה, גינות יפהפיות ומושקעות. זקוקים לשירותי עיצוב גינה בבית פרטי? צרו אתנו קשר בטלפון 052-3391753 או 077-7900719

 

שירותים נוספים:


תכנון גינות


עיצוב גינות גג

עיצוב גינותתכנון גינותעיצוב גינות גגעיצוב גינה

תכנון גינות עם התייחסות לפרטים הקטנים ביותר.
תהליך התכנון מתבצע בשיתוף עם הלקוח..

עיצוב גינות גג זאת המומחיות של רפאל.
כאן תוכלו להתרשם מפרויקטים מוצלחים.

עיצוב גינות יפות במיוחד כל ידיי רפאל ויצמן.
כנסו והתרשמו!


גינות יפות


גינות מעוצבות


עיצוב גינות פרטיות


גינות יפותגינות מעוצבותעיצוב גינות פרטיות

גינות יפות במיוחד ברמת עיצוב שעוד לא ראיתם.
התרשמו מפרויקטים מדהימים.

מעוניינים בגינה מעוצבת? רוצים גינה בעיצוב
שעוד לא ראיתם? רפאל כאן לשרותכם.

רפאל ויצמן יבצע עבורכם עיצוב גינות פרטיות,
ואתם תהנו מגינה מושלמת…