גינה יוקרתית עם בריכה מפוארת

איך מעצבים גינה יוקרתית

מה ההבדל בין גינה רגילה ובין גינה יוקרתית?

גינות יוקרה מוסיפות לבית חינניות ואופי ומעידות על כך שבני הבית מודעים למראה ביתם, משקיעים בעיצובו וניחנים בטעם טוב. לפני שנדבר על האופן בו יש לעצב גינה יוקרתית ננסה להסביר מהם ההבדלים בין גינה יפה ובין גינה יוקרתית. חשוב לציין שאנו ממליצים על שני סוגי הגינות – שתיהן יכולות להיות מקום נפלא, מטופח ומרגיע אך לכל אדם או משפחה מתאימים עיצובים שונים.

מאפיינים של גינות יוקרה

ההבדלים מאפיינים את רוב גינות היוקרה

1. גודל – גינות היוקרה יתפרשו על פני שטח נרחב יותר מגינות רגילות ויכילו אזורים מגוונים – כמו למשל: שבילים, אזורים מוצלים, בריכות, פרחים ועוד.
2. השקיה – מערכות ההשקיה שמותקנות בגינות יוקרה הינן מבוקרות מחשב כך שהן ישלטו על כמויות המים ועל זמני ההשקיה.
3. ריהוט – גינות היוקרה יתהדרו בריהוט גן שהותאם לגודלן וסגנונן באופן אישי.
4. אלמנטים של מים – נהוג לשלב בגינות אלמנטים של מים כמו למשל: מזרקות יפות, בריכות נוי ועוד.
5. תאורה – התאורה מהווה מרכיב חשוב בתכנון גינות יוקרה. גינות היוקרה כוללות בדרך כלל גופי תאורה ייחודיים, עמודי תאורה, גופי תאורה מוסתרים שמאירים באופן דקורטיבי ומיוחד על עצים שיחים, סלעים, שבילים, תאורה למפלי מים ובריכות ואלמנטים נוספים.
6. שירותי גינון – גינות יוקרה דורשות תחזוקה רבה יותר מגינות רגילות ולכן יש להזמין את הגנן בתדירות קבועה וגבוהה.
7. בעל מקצוע מנוסה – כדי לעצב את גינות היוקרה יש לפנות אל בעל מקצוע שמתמחה בתחום אדריכלות גינות ובתחום עיצוב גינות יוקרה.
8. מחיר – לא ניתן להתחמק מנקודה זו, עיצוב גינות יוקרה יעלה יותר מאשר עיצוב גינה רגילה.
אז איך מקימים את גינות היוקרה?

לפרטים על עיצוב גינות יוקרה מוזמנים ליצור קשר: 077-7900719

להלן כמה דגשים מרכזיים לעיצוב גינות יוקרה:

* תשתיות – גינה יוקרתית חייבת להכיל תשתיות איכותיות של חשמל, דשן, מים וניקוז. כדי לבצע את התכנון בצורה נכונה מומלץ לפנות אל מתכנן גינות מקצועי ובעל ניסיון בתחום פיתוח גינות. מתכנן נוף שצבר ניסיון יוכלו להמליץ על תשתיות עמידות, מערכות ניקוז, מערכת דישון ומערכות השקיה שמופעלות ע"י מחשב – כל אלו יאפשרו לגינה לשמור על המראה היוקרתי.
* אדמה – על האדמה להיות איכותית ונקייה – רק אדמה איכותית תאפשר לפרחים ולעצים לצמוח ולפרוח, אדמה איכותית אינה נרכשת על ידי לקוחות בודדים אלא מסופקת לאנשי מקצוע בלבד והם אלו שיודעים לבדוק אותה ולבחור אותה באופן מדויק.
*צמחיה – גינות יוקרה יכילו פרחים, עצים ושיחים בוגרים שהותאמו לגינה בתכנית צמחיה מיוחד שהמתכנן הכין, באופן ספציפי לגינת היוקרה, התוצאה היא שבשלב הבגרות של הגינה, הם יראו כעיצוב אמנותי נפלא.
* שבילים – השבילים של גינות יוקרה עשויים מחיפויים שונים שיוצרים מראה קלאסי.
* אלמנטים נוספים – גינות יוקרה מתהדרות באלמנטים שונים כמו למשל: שילוב חומרים מיוחדים, כדים ומיכלים בסגנונות שונים שהותאמו לגינה, פסלים ייחודיים, בריכות מיוחדות, מזרקות מרשימות ועוד.
* תאורה – התאורה צריכה להיות במתח נמוך ובעוצמה נמוכה כך שיתקבל אור נעים וחלש. מומלץ להאיר שבילים, צמחים, פסלים, מזרקות ואלמנטים נוספים.
* דקים ומבני עץ מיוחדים – מומלץ להתקין דק בגינה. שילוב דק בגינה יעניק מראה מרשים ויוקרתי. יש לבחור דק איכותי ולהתאים אותו לסגנון ולמבנה של הגינה. כמו כן, יש לבחור בדק עמיד שיחזיק מעמד למשך זמן רב.
* תחזוקה – גינה יוקרתית דורשת הרבה תחזוקה וחשוב לשמור עליה אחרת היא תאבד מיופייה.

הקמת גינות יוקרתיות – עבודה למקצוענים

תכנון גינות פרטיות הינו אומנות בפני עצמה ולכן יש לבחור מתכנן נוף איכותי שמבין את צרכי הלקוח ויודע כיצד לצור את השילוב הנכון בין ידע, ניסיון, כישרון, יצירתיות והקשבה ללקוח.