עיצוב גינות ציבוריות בבן גוריון

גינה ציבורית – תרומתה הגדולה

גינה ציבורית שעוצבה בצורה נכונה ומזמינה הופכות את העיר למקום שנעים לחיות בו. המרבדים הירוקים, העצים, השיחים, הפרחים, שילוב תאורה יפה והוספת אלמנטים שונים של מים מאפשרים לאנשים לתפוס רגעי שלווה, גם אם מדובר על עיר עמוסה ובעלת קצב מהיר כמו תל אביב, חיפה וכו'.
באמצעות עיצוב גינה ציבורית ניתן להפוך גם אזורים מוזנחים למרשימים, לפינות חמד אלו יש כוח רב והן יכולות למשוך תושבים חדשים לרבות משפחות ולצור תחושת שייכות וקרבה בין השכנים. מעבר לזאת, יכולות הגינות לעלות את ערך הדירות באזור.

מה ההבדל בין עיצוב גינה פרטית ובין עיצוב גינה ציבורית?

תהליך התכנון של גינה ציבורית שונה מתהליך התכנון של גינות פרטיות משום שבניגוד לגינות הפרטיות שצריכות להתאים לטעמם האישי של בני הבית ולענות על צרכיהם האישיים, צריכות הגינות הציבוריות לפנות אל מגוון אנשים, כדי לעשות זאת יש לחלק את הגינה לחלקים שונים ולהקדיש חלק מהשטח להורים ולילדיהם, להקים מגרשי ספורט לילדים ובוגרים (מגרש כדורגל, מגרש כדורסל וכו'), לצור פינות פרטיות, להתקין ספסלים לקשישים, לצור אזורים מוצלים ואזורים שמשיים, להשאיר מקום לדוכני מזון, להתקין ברזיות שתייה, להתקין שירותים וכו', כמובן שכל האזורים צריכים להשתלב באופן הרמוני ולהתחשב בגודל הגינה.

הקמת גינות ציבוריות – תהליך שדורש זמן

פיתוח גינה פרטית הינו תהליך שלוקח זמן אך בהשוואה להקמת גינה ציבורית מדובר בזמן קצר. אחת הסיבות לכך היא גודל השטח – לגינה הציבורית יש שטח נרחב יותר מלגינה הפרטית כך שעל התושבים להיאזר בסבלנות עד שהעבודה תושלם. ברוב המקרים ימשך התהליך מספר חודשים. במהלך החודשים הללו יש לבצע פעולות רבות – יש להכין את הקרקע, להשיג תקציב, לקבל אישורים על תוכניות שונות, להימצא בקשר עם הרשות המקומית, לעבוד עם בעלי מקצוע רבים – ביניהם אדריכלי נוף שמתמחים בנושא תכנון גנים ציבוריים, להתקין מערכות השקיה ומתקני משחקים בטיחותיים לילדים, לתחזק את הגינה – כמובן שעל התחזוקה להתבצע באופן שוטף וכו'.

חברה מקצועית שמתמחה בהקמת גינות ציבוריות

כפי שהסברנו, הקמת גינה ציבורית דורשת ידע, זמן, תכנון והרבה ומחשבה, כדי לבצע את ההקמה והעיצוב בצורה נכונה יש לפנות אל חברה שמתמחה בתחום. חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום תכנון גנים ציבוריים כמו רפאל ויצמן – עיצוב נוף תוכל להקים גינה ציבורית נפלאה שתשרת את כל תושבי העיר ותאפשר להם ליהנות ממקום טבעי וירוק שניתן להגיע אליו בזמן קצר. חברה מקצועית תוכל לתכנן גינה חסכונית שתכיל מערכת השקייה איכותית – בצורה זו יהיה ניתן לשמור על הגינה ירוקה ופורחת.

תחזוקת הגינה הציבורית

פעולה חשובה נוספת תהיה לספק הנחיות תחזוקה כאשר האחריות לתחזוקה חלה על העירייה או על הרשות המקומית. להלן כמה פעולות תחזוקה שצריכות להתבצע בגינה הציבורית:

  1. כיסוח מדשאות – כיסוח המדשאות צריך להתבצע באופן קבוע משום שדשא גבוה מידי דורש השקיה רבה, אינו נעים ועלול לנבול.
  2. דישון – כדי שהצמחים יוכלו לגדול ולהיראות במיטבם יש לדשן את הקרקע. הדשן מכיל חומרים חיוניים, ביניהם: אשלגן, ברזל, חנקן וכו' – ללא החומרים הללו הצמחים לא ישרדו.
  3. מערכות השקיה – חשוב מאוד לשמור על מערכות ההשקיה ולתחזק אותן באופן קבוע שכן בלעדיהן הצמחים ינבלו. מעבר לזאת המערכות משפיעות על בריכות הנוי, התעלות וכו'.
  4. תאורה – אנשים רבים אוהבים לשבת בגינות בשעות הערב, לנשום את האוויר ולהירגע בסופו של היום, כדי לשמור על הבטיחות והתחושה הטובה יש לתחזק את גופי התאורה.
  5. ניכוש עשבים – ניכוש עשבים הינו פעולה חשובה משום שעשבים שוטים עלולים לפגוע בהתפתחות הצמחים.
  6. הדברת מזיקים – הדברת מזיקים הינה חלק בלתי נפרד מתחזוקת הגינה. יש לבצע את ההדברה בהתאם לרמת העמידות של הצמחים.
  7. הקמת גינה ציבורית יפה תגרום לתושבי העיר ולאנשים שמגיעים מחוץ לעיר להרגיש בנוח, לנשום אוויר, לראות ירוק, לשמוע את צחוק הילדים ולתפוס קצת שקט – מצרך יקר כל כך בחיינו הלחוצים.

מעוניינים שנסייע לכם בעיצוב גינה ציבורית? צלצלו אל רפאל ויצמן – עיצוב נוף:
077-7900719