הקמת גינה גני תקווה

תכנון ועיצוב גינות ציבוריות

מה ההבדל והאם קיים הבדל בין עיצוב גינות פרטיות לתכנון גינות ציבוריות? רבים מאתנו לא מודעים לנושא התכנון המוקדם של הגינה בעת חשיבה על העיצוב הכללי והפרטני. לבד מהמראה של הגינה ישנה חשיבות רבה גם על המערכת הכללית ועל השפעותיה, כמו מערכת ההשקיה, אפשרויות העיצוב העומדות בפנינו, המכשולים, כמו אדמה עקשנית ו מערכת תאורה, חשמל וצנרת העומדים בפנינו בעת עיצוב מחדש או עיצוב חדש.

עיצוב גינות ציבוריות

חשוב מאוד לקחת בחשבון פרטים אלה ולאורך המתווה הקיים לתכנן את עיצוב הגינה הקיימת או הגינה העתידית. לפניכם כמה היבטים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב גינות ציבוריות שונות. חשוב מאוד להבין כי גינות, הן פרטיות והן ציבוריות מושפעות באופן ממשי מהסביבה והמערכות הקיימות ולכן התוצר הסופי לא יהיה מדויק ולעיתים עלול לסטות מהמראה הסופי שראיתם או חזיתם כתוצאה מאותן מערכות, חשוב מאוד להתחשב בכך תוך הקפדה על שמירת תקינותן , וכתוצאה מכך, הנאה מגינה מטופחת ונעימה לשהייה.

תכנון גינות ציבוריות

תכנון גינות עירוניות?

לאחרונה אנו עדים להופעתן של גינות באזורים מוניציפליים ועירוניים רבים, הופעת צמחייה, ירק, פינות פורחות ומלבלבות. חשוב להבין שכל אלו הם מאפיינים של שלבי תכנון מוקדמים אשר דורשים התחשבות גם בקווי החשמל והמים הקיימים וכמובן איכות החיים של הדיירים והאוכלוסיות.

תכנון גינות ציבוריות ניתן לראות לארונה בנקודות כמו כיכרות ואיי תנועה למניעת גזל התנועה על המדרכות וליצירת מראה טבעי ורך יותר בשילוב העירוניות והצפיפות. הצמחייה המתובלת בעיר מעניקה מראה שונה ואחר ותורמת לחיוביות ולסיבה לפתוח את העיניים כאשר האפרוריות והקרירות של אבן הבניין היא לא הדבר היחיד שעומד לפנינו.

גינות ציבוריות יפות במיוחד

מתכננים מערכות ההשקיה?

תכנון גינות ציבוריות דורש תכנון מקדים גם של מערכת ההשקיה. חשוב מאוד לתכנן את המערכת כך שלא תיפגע כתוצאה משתילת הצמחייה ולא תפגע בצמחייה עצמה. במקרים של תכנון בלתי מקצועי או תכנון לוקה בחסר, צמחייה אשר אינה ממוקמת באזורים הנכונים והמותאמים עשויה לפגום בצנרות ומערכות המים, קווי המים וקווי החשמל כתוצאה מהשתרשות והסתבכות הצמחייה במערכות.

עיצוב גינות

תכנון ההשקיה עצמה והספרינקלרים חשובה גם היא ויש לכוון אותה לשעות מוצלות וקרירות יותר, כאשר האדמה אינה "שותה" את המים במהירות. השקיה בשעות הצל הקרירות תאפשר לצמחייה ליהנות מספיגה איטית יותר ולחסכון יעיל במים. יותר מכך, ניתן להימנע גם מבזבוז מי השקיה תוך שימוש במים ממוחזרים, בעיקר בימי הקיץ: המים שנשארים לאחר האמבטיה של התינוק, מי המזגן וכיוצא באלה. כך תוכלו להשקות את הצמחים ולהימנע מבזבוז מים משמעותי.

למה חשוב להיעזר במומחים לעיצוב גינות ציבוריות ?

האופן בו הדברים נראים משפיע עלינו, על בני האדם במגוון אופנים. אנחנו צריכים את הסביבה שתאפשר לנו ליצור קשרים אלו עם אלו, להיות באינטראקציה עם ההורים של הילדים מהכיתה של הילד ועם המתעמלים האחרים בפארק. עיצוב גינות ציבוריות זו ההזדמנות המושלמת ליצור את המרחב שיאפשר חיבור מחדש בין כולם.

איך מתחילים בתהליך?

עיצוב גינות ציבוריות הוא אתגר לא קטן עבור מי שמתמחים בעיצוב של גינות. שכן המטרה היא לקחת את תנאי השטח הקיימים ולמצוא את היתרונות שיאפשרו לנו ליצור מרחב חדש ואחר בתוך החלל הקיים. כלומר, לא פעם כאשר מדובר על עיצוב גינות ציבוריות קיימים אתגרים שכוללים פינוי זבל שנשאר בשטחי ההפקר של המועצה האזורית או העיר, ניקוי השטח וכמובן התמודדות עם מיני מזיקים שונים הנפוצים בערים הגדולות שיכולים גם הם להערים קשיים על פיתוח של גינה נאה ונעימה עבור התושבים.

לכן, פעמים רבות התהליך של עיצוב גינות ציבוריות יכלול תכנון מעמיק שיהיה ביחד עם תושבי העיר או השכונה ויאפשר לנו, בעלי המקצוע, להבין מה בדיוק הצרכים של התושבים. המטרה היא להבין את המגבלות השונות שקיימות בשטח ולקבל רעיונות מאלו שמכירים את המקום טוב מאתנו.

מדוע חשוב לבצע בירור צרכים של התושבים לפני עיצוב הגינה?

המטרה של עיצוב גינות ציבוריות הוא לתת לתושבים את המענה לצרכים אותם הם לא יכולים לקבל בבית. לכן, חשוב לנו, בתור אלו שמייצרים את המרחב הזה, לתת את המקום הטוב ביותר עבור כל צורך של מי מחברי הקהילה. בין אם על ידי הנחה של מתקני כושר המתאימים למי שמעוניינים לבצע פעילות ספורטיבית במקום וכלה בהנחה של מתקנים עבור ילדים שצריכים לקבל את המקום שלהם לשחק ולהמשיך את האינטראקציה שלהם עם החברים גם בשעות אחרי הצהריים.

מה שצריך לדעת הוא שלעולם, בתהליך של עיצוב גינות ציבוריות, לא נוכל להוציא את כולם מרוצים. אבל אנחנו בהחלט יכולים להתחשב ולעשות את כל מה שאנחנו יודעים כדי לאפשר לקהילה לקבל את המענים הטובים ביותר לצרכים שלה.

האם ניתן לקיים פעילויות לקהילה בגינה?

עיצוב גינות ציבוריות הוא אתגר נפלא עבורנו שכן אנחנו יודעים שעל ידי יצירה של גינה נאה ומסודרת אנחנו יכולים לאפשר לקהילה להתגבש וליצור בתוך הגינה ביחד. אם זה על ידי הגדרה של חלקות מיוחדות שמיועדות עבור פעילויות של יצירת 'גינה קהילתית' ואם זה על ידי עיצוב גינות ציבוריות בהן יש פינות יצירה ייחודיות עם גירים עבור הילדים שמעוניינים לצייר תוך כדי הפעילות בגינה. הרעיונות הם רבים והמטרה שלנו היא למצוא את הכלים לספק עבור כל עיר וכל רשות מוניציפאלית את המענה הטוב ביותר עבורה.

כיצד גינה ציבורית תורמת למרכז העיר?

זה ידוע במחקרים רבים שמרכזי הערים הופכים חמים יותר לאורך השנים. לא רק בגלל שינויי מזג האוויר שמשפיעים על כולנו, אלא בין היתר משום שריכוז הבניינים ביחד עם כלי הרכב השונים מייצרים כולם חום והופכים את ההליכה הפשוטה באמצע העיר ללא נעימה. בעולם מנוכר, בו רבים כל כך עוברים להתמכר למסכים, חשוב לייצר את האפשרות ללכת בנעימים בתוך העיר. לכן, יצירה של צל ירוק בתוך תהליך של עיצוב גינות ציבוריות זו התרומה הצנועה שלנו להפיכה של העיר למקום בו נעים לבלות בחוץ.

מעבר לכך, שתילה של עצים יכולה לאפשר לכל מי שמעוניין בכך לתפוס כמה דקות של שמש ומזג אוויר נעים לפני שזה חוזר שוב לחיות בין ארבעה קירות סגורים. אין מחקר שיגיד כי יצירה של מרחבים נעימים בתוך העיר לא הופכת את החיים של התושבים לנעימים יותר.

למה מומלץ לבחור ברפאל עיצוב נוף?

אנחנו, בני האדם, נמשכים ליופי. עיצוב גינות ציבוריות מתחבר הרבה פעמים עם קונוטציה שלילית בעוד אנחנו, אלו שעובדים בתחום יודעים יותר טוב מכולם עד כמה ניתן להפוך, באמצעים פשוטים למדי, כל מרחב ציבורי ליפה יותר. הניסיון שלנו עומד לנו כאשר אנחנו מתאימים את הקומפוזיציה של הגינה, שותלים את הצמחים הנכונים ומסדרים את מערכת ההשקיה. כל אלו יוצרים ביחד את המראה לו קיווינו בצורה הטובה ביותר. מחכים לכם ממש כאן: 0777900719 או 052-3391753

שירותים נוספים:

 


תכנון גינות


עיצוב גינות גג

עיצוב גינותתכנון גינותעיצוב גינות גגעיצוב גינות

תכנון גינות עם התייחסות לפרטים הקטנים ביותר.
תהליך התכנון מתבצע בשיתוף עם הלקוח..

עיצוב גינות גג זאת המומחיות של רפאל.
כאן תוכלו להתרשם מפרויקטים מוצלחים.

עיצוב גינות יפות במיוחד כל ידיי רפאל ויצמן.
כנסו והתרשמו!


גינות יפות


גינות מעוצבות


עיצוב גינות פרטיות


גינות יפותגינות מעוצבותעיצוב גינות פרטיות

גינות יפות במיוחד ברמת עיצוב שעוד לא ראיתם.
התרשמו מפרויקטים מדהימים.

מעוניינים בגינה מעוצבת? רוצים גינה בעיצוב
שעוד לא ראיתם? רפאל כאן לשרותכם.

רפאל ויצמן יבצע עבורכם עיצוב גינות פרטיות,
ואתם תהנו מגינה מושלמת…