קיר ירוק ושלל צמחיה יפה ב"קפה פולה"… בארבעה ימים בלבד: המסעדה המיתולוגית שעברה שיפוץ יסודי ונולדה מחדש

לקריאת הכתבה לחצו כאן

קיר ירוק ושלל צמחיה יפה ב"קפה פולה"…

קיר ירוק, עיצוב גינה, גינה מעוצבת, קירות ירוקים, אדריכלות וף, אדריכל נוף, גינה מעוצבת, בריכה בחצר, גינה טרופית, עיצוב גינות

כששרון ארני, האחראית על תכנון ועיצוב הפנים במסעדה, פנתה אלי – היא סיפרה שהמטרה בשיפוץ המסעדה היא בין היתר "להצעיר" ולרענן את המקום – מבלי לפגוע בקו העיצובי שקיים במקום, זה שהלקוחות הותיקים כל כך אוהבים.

למוטיב הצמחייה היה חלק חשוב מאוד בהשגת המטרה. ועל מנת להפוך את המקום למסעדה מלאה בשיק וב"חיות" טבעית – שרון הוסיפה טפטים בהדפסי פרחים ועלים, אביעד, מ"הסדנא של אביעד" דאג לשילוב של אלמנטים מברזל – ואנחנו דאגנו לצמחייה ירוקה, טבעית ושופעת בחלקה הפנימי של המסעדה. עם הזמן, הצמחיה הזו אמורה להתפשט על גבי רשתות הברזל ולהעצים את השפעתה ונוכחותה.

חצר המסעדה גם היא זכתה לשינוי משמעותי. המעצבת תכננה  מעין "פוד טראק" מברזל, המשמשת בר בירה ועמדת מלצרים ומשרה אווירה צעירה למקום. על גג המבנה מוקמה צמחיה שופעת המשתלשלת כלפי מטה ומוסיפה אווירה טבעית וקסומה. כמו כן, על אחד מקירות המבנה החיצוני שהיה משעמם וחסר "אופי", בוצע "קיר ירוק " בשילוב כמה סוגי צמחים (חבלבל מאוריטני, סיגלית אוסטרלית, דיכונדרה מכסיפה, גרניום לימוני, ארכובית בוכרית ופיקוס פומילה), ובמרכזו מוקם מסך ענק בו מוקרנים קליפים של מוסיקה ומשחקי ספורט. לבסוף,  ונוספו מסביב שולחנות בר מוגבהים, קירוי וצמחיה בעציצים על מנת ליצור תחושה לאורחי החצר שהם יושבים בגן בטבע.

השיפוץ עצמו היה מהיר מאוד ונעשה תוך ארבעה ימים בלבד בשיתוף פעולה של מספר בעלי מקצוע נהדרים.הכל תוכנן, נרכש ובוצע מראש לפני תחילת השיפוץ, ובמועד שנקבע מראש נסגרה המסעדה ל-4 ימים בהם הכל הוקם והתחבר.