פתרונות הצללה לגינה

אין ספק שאחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב גינות הוא בחירת פתרון ההצללה הנכון. בשוק קיימים מגוון פתרונות הצללה לגינה כגון סוככים רגילים וחשמליים, סוככי חלון, סוככי מסילות ופרגולות.

פתרון הצללה לגינה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למי מומלץ לרכוש פרגולה?

פרגולות מתאימות מאוד למי שרוצה לקבל הגנה הן מפני הגשם והן מפני השמש וזאת מכיוון שהפרגולה הממוצעת הרבה יותר עמידה מאשר סוככים. פרגולה נחשבת לאחד מתוך מגוון פתרונות הצללה לגינה. חיסרון הפרגולה הוא כמובן שלרוב לא ניתן לשלוט במידת הפתיחה שלה ולכן האזור המוצל או המוגן הוא קבוע.

האם ניתן לבנות את הפרגולה מעץ או אלומיניום?

פרגולה מעץ עשויה להיות יפה יותר ולהתאים לגינות כפריות, אבל צריך לקחת בחשבון שהעמידות שלה לאורך זמן היא נמוכה יותר ויש לטפל בעץ על מנת שלא ירקיב או ישקע (ישנם כמובן עצים עמידים יותר ופחות בעלויות שונות).

לעומת זאת, פרגולה מאלומיניום היא אולי בעלת מראה "קר" יותר, אבל ניתן לשלוט באופן מדויק יותר בכמות האור שנכנס דרכה מבלי לאבד את יכולת הבידוד כנגד גשם. כאמור, לא משנה מאיזה חומר החלטתם לבנות את הפרגולה, תהיו בטוחים שאם אתם מחפשים פתרונות הצללה לגינה הפרגולה היא הדבר הנכון עבורכם.

מה היתרונות בשימוש בסוככים?

סוככים הם בעלי יכולת ניידות ולעיתים גם פתיחה וסגירה- מה שהופך את הסוככים לפתרון אידיאלי להצללת הגינה. לדוגמה, סוככי זרועות מאפשרים לשלוט במידת הפתיחה של הזרועות ולכן גם בשטח האזור המוצל בגינה. סוככים מסוימים הם בעלי מנגנונים מיוחדים שמאפשרים להרכיב או להסיר אותם בהתאם לעונות השנה.

באופן כללי, רוב הסוככים שאינם קבועים פחות עמידים לגשם (מידת העמידות תלויה בעיקר בסוג הבד ומידת הצפיפות שלו), ולכן מי שרוצה לקבל הגנה מקסימלית גם בחורף, יאלץ להשתמש בדרך כלל בסוכך קבוע שאזור ההצללה שלו יותר גדול (אידיאלי לגינות). סוכך קבוע הוא גם גמיש יותר מבחינת המראה שלו וניתן לעצב אותו בצורות שונות כגון רבע מעגל או פגודה, ואפילו קשת. הכיסוי העליון של הסוכך הקבוע אינו מוגבל רק לבד ויכול להיות גם מזכוכית שקופה, כאשר הפרזולים שמרכיבים את השלד שלו בולטים יותר.

ישנם גם סוגים מיוחדים של סוככים שמאפשרים הצללה שאינה אופקית, למשל, סוככי צד שנעים על גבי מסילות או סוככי מסך שמספקים פתרונות הצללה קדמיים. למעשה, באמצעות שילוב של השניים וסוכך או פרגולה עליונים, אפשר ליצור חלל סגור לגמרי למקרה שרוצים לשהות בגינה גם בימים גשומים.

בכל האמור ליצירת צל בדרכי הגישה לבית ומתחת לחלונות, קיימים סוככים ייעודים הקרויים סוככי חלון או מרקיזות (סוככי החלון יכולים להיפתח בזוויות שונות מכיוון שהזרועות שלהם נמצאים בצדדים ואינן מוצלבות). פתרונות אלו לא נכללים בקטגוריית פתרונות הצללה לגינה מכיוון ששטח הכיסוי שלהם הוא מוגבל מאוד. יחד עם זאת, באמצעות התאמה נכונה, הם בהחלט יכולים להשלים את מראה הגינה.

מה חשוב לדעת על פתרונות הצללה לגינה?

בראש ובראשונה המטרה היא של כל מי שעוסק בעיצוב גינות הוא ליצור מרחב נעים ונוח. בימים של שמש קופחת וקרינה מאיימת, מדובר בגורם שעלול לאיים על מידת ההנאה שלכם מהגינה אותה יצרנו ביחד. פתרונות הצללה לגינה הם רבים ובכל פעם עשויים מחומר קצת אחר ונותנים פתרון מסוג אחר עבור מי שמעוניין בכך. במאמר הבא נדבר על פתרונות הצללה לגינה, החל משאלות שנוגעות לאסתטיקה וכלה בשאלות הנוגעות למחירים והעלויות.

פתרונות הצללה בגינה הם לא משהו שכדאי לוותר עליו כאשר ניגשים לעיצוב של גינה. שכן לא משנה איזה צמח נשתול בגינה ומה תהיה הקומפוזיציה שייצרו הרהיטים, ברגע בו אין פתרונות הצללה לגינה נגישים ונוחים, המשמעות היא שלא תהיה לכם האפשרות ליהנות מהגינה שלכם כמו שהייתם רוצים.

האם כדאי להשתמש בפתרונות הצללה העשויים מעץ?

כלומר, בשפה פשוטה 'פרגולה' זה פתרון ההצללה הפופולארי ביותר וגם היקר יותר. עץ הוא חומר נהדר שמשתלב מעולה בכל גינה. עץ הוא חומר שמשדר רוגע, שקט ויכול לתת לנו את המענה האסתטי לו אנחנו מקווים בגינה. אלא שצריך לדעת כי לא כל אחד יודע להתקין פרגולה בצורה טובה ואיכותית. בניית פרגולה היא עבודה לא קלה שדורשת לא מעט ידע ויכולת. מטרת הדברים היא לא לרפות את ידיכם, אבל היא כן להאיר על כך שבמידה ואתם מעוניינים לבחור פתרונות הצללה עשויים עץ, חשוב לבחור את בעל המקצוע הנכון לביצוע המשימה.

חשוב לזכור שעץ הוא וורסטילי ושניתן להיעזר בכל פעם בסוג עץ אחר. חשוב יותר מכל להתאים בין סוג החומר בו אתם משתמשים ובין תנאי השטח. אם אתם מתגוררים במקום שמוכר בזכות אחוזי לחות גבוהים למדי, דבר נפוץ במישור החוף, ההמלצה היא להשתמש בעץ אחד, לעומת זאת, במקומות יבשים חשוב לבחור עץ שלא יתייבש ויהפוך פחות עמיד עם הזמן. כך שבכל מקרה, ההמלצה היא לא לוותר על התייעצות רגע לפני שאתם יוצאים לבחור באותם פתרונות הצללה עשויים עץ.

מתי מומלץ להעדיף פתרונות הצללה מאלומיניום?

בניגוד לסטיגמה פתרונות הצללה שעשויים אלומיניום הם לא פחות יפים מכל אותם פתרונות הצללה העשויים חומרים אחרים. היום קל יותר למצוא בשוק מגוון גדול של דגמים יפים מאוד העשויים אלומיניום. היתרון הוא קודם כל בכך שמדובר על חומר קל יחסית ובכל זאת עמיד, כך שניתן להתקין אותו באופן יחסית פשוט ובכל זאת לקבל תוצאה טובה ושימושית לאורך שנים קדימה. פתרונות הצללה מאלומיניום חביבים בעיקר על בעלי הרכבים שאוהבים להניח את הרכב שלהם תחת איזה שהוא מגן ולא רוצים להשקיע בכך הרבה מאוד כסף מיותר.

פתרונות הצללה עשויים בדים. בדים מיוחדים עבור הצללה גם הם יכולים לתת את המענה הדרוש באופן איכותי ודקורטיבי. מדובר על פעולה לא מורכבת במיוחד, זולה באופן יחסי, שלגמרי יכולה לתת את העבודה לאורך הזמן. רפאל עיצוב נוף מחכה לכם עם פתרונות נוספים וייעוץ עבור הצרכים המיוחדים שלכם בטלפון: 0777900719 או 052-3391753