עץ תפוחים

עצי פרי מומלצים לגינה הביתית – הקסם של הפרי

קשה למצוא אנשים שנכנסים לגינה עם עצי פרי ונשארים אדישים, עצי פרי מומלצים לגינה הביתית יוסיפו לגינה רבות ולמרות שהם פופולאריים הם שומרים על ייחודיות בכל פעם מחדש. השילוב בין כתמי הצבע, הריחות הנפלאים, הקסם שבלגדל משהו באופן פרטי והיכולת להושיט את היד, לקטוף ולנגוס בפרי ידייך גורם לבעלי גינות רבים לבחור בעצי הפרי ולשלב אותם בגינה.
אם אתם מתעניינים בנושא תוכלו למצוא מגוון משתלות שמתמחות בעצי פרי ומספקות אפשרויות שונות כך שתוכלו לבחור בעצים האהובים עליכם ביותר, כמובן שמומלץ להצטייד בבעל מקצוע מנוסה שמתמחה בתחום פיתוח נוף.

 

עצי פרי – אוהבים להכין מזון בעצמכם?

נוסף על היתרונות שהוזכרו יש לגידול עצי פרי יתרונות נוספים – עצי פרי מומלצים לגינה הביתית יחסכו לכם כסף, ובנוסף אין צורך בהדברה וריסוס ובמידה ואתם אוהבים להכין מאכלים שונים תוכלו להשתמש בפירות העץ ולהכין מגוון מטעמים בריאים.
להלן כמה מטעמים שניתן להכין מעצי הפרי:
* עץ תפוז – ניתן לאכול את התפוז כפי שהוא או להכין ממנו מיץ טבעי. כמו כן, ניתן להכין ממנו ריבות ולשלב אותו בליקרים, סלטי פירות ועוד.
* עץ לימון – מעץ הלימון היפה ניתן להפיק מיץ וריבות או להשתמש בו כדי לתבל סלטים. כמו כן, ניתן להשתמש בקליפת הלימון כדי להכין עוגות.
* עץ אבוקדו – את האבוקדו ניתן לאכול כפי שהוא או להכין איתו ממרח וסלטים.
* עץ מנגו – את פרי המנגו המקסים ניתן לאכול כפי שהוא ולהכין ממנו עמבה ומיצים.
* עץ זית – מעץ הזית המכובד ניתן להכין שמן, זיתים כבושים, סלטים או לאכול את הזיתים כפי שהם.
* עץ תאנה – אפשר לאכול את התאנה כשהיא טבעית או כאשר היא יבשה. כמו כן, ניתן להכין ממנה ריבות, ליקר או לבשל אותה עם בשר.
* עץ אפרסק – את האפרסק ניתן לאכול כפי שהוא, אפשר להכין ממנו ריבה או לשלב אותו בסלטים, קינוחים ועוד.
* עץ תפוח – את התפוח ניתן לאכול בצורתו הטבעית. כמו כן, ניתן להפיק ממנו תפוחים מקורמלים, תפוחים אפויים, צ'יפס תפוחים ועוד או לחתוך אותו ולהוסיף לסלטים.

שתילת עצי פרי מומלצים לגינה הביתית

בין עצי הפרי השונים ניתן למצוא את העצים הנשירים אשר נמצאים ב"תרדמת חורף" במהלך חודשי החורף, בתקופה זו הם דורשים מעט מאוד תחזוקה כך שכל מה שדרוש להם זה אדמה, שמש ומים. את עצי הפרי הנשירים מומלץ לשתול בחורף כך שלאחר העונה הקרה הם יסיימו את "שנתם" ויפרחו. עצי הפרי האחרים אינם "ישנים שנת חורף" ולכן יש לספק להם קרקע, מים ולגדל אותם בתנאים המתאימים. רצוי לשתול את העצים בעונות מעבר. עצים סובטרופיים כמו למשל: פסיפלורה, מנגו, אבוקדו וכו' יש לגדל בכלי גידול ומומלץ לשתול אותם בחודשי האביב והקיץ, בחודשים אלו הם יקבלו את חומרי ההזנה הדרושים ויהיו מוכנים לחורף. חשוב לציין כי עצי פרי מומלצים לגינה הביתית אוהבים להימצא בשמש ולכן יש לשתול אותם באזור הדרומי של הגינה. כמו כן, חשוב לשתול את העצים במרחק זה מזה – המרחק הנכון הוא שלושה מטרים לפחות בין עץ לעץ.

איך מתחזקים את עצי הפרי?

כדי לשמור על הגינה יפה ומרשימה יש לטפח על העצים ולתחזק אותם.

תחזוקת עצי הפרי כוללת את הפעולות הבאות:

1. השקיה – במהלך חודשי האביב והקיץ, בשלבי הפריחה ובשלבים שמגיעים לאחר הפריחה יש להקפיד על השקיה. בחודשים האחרים יש להשקות את העצים בכמות מספקת אך לא לעבור אותה. אם תראו שהעלים נחלשים או מתקפלים דעו שהעץ נמצא במצוקה ודורש טיפול. אם האדמה קלה יש לבצע את ההשקיה שלוש פעמים בשבוע ואם האדמה כבדה יש לבצע את ההשקיה פעמיים בשבוע לכל היותר. כדי להפחית את עלויות התחזוקה מומלץ להתקין טפטפות. הטפטפות משחררות כמויות קטנות של מים באיטיות – הדבר גורם לספיגה מלאה ושומר על הקרקע לחה.
2. גיזום – מטרות הגיזום משתנות בין עץ לעץ. 4 המטרות העיקריות הינן: 1. קיצור ענפים והסחה – בצורה זו ניתן להנמיך את העצים ולהקטין אותם, 2. עיצוב – כך שהעצים יתאימו למרחבים, 3. דילול ענפים – לאחר הדילול יכול האור להיכנס ולאפשר לפירות להתפתח, 4. חידוש – הגיזום מסיר את הענפים שאינם חיוניים.
3. הזנה – הזנת עצי פרי מומלצים לגינה הביתית צריכה להתבצע באופן סדיר בעיקר כאשר הם נמצאים בשלבי ההתפתחות. ניתן להזין את העצים באמצעות מערכת השקיה או להשתמש בדשנים אוסמוקוט ומולטיקוט, הומוס ועוד.
4. הדברה – כל בעל בית שמגדל עצי פרי צריך להכיר את זבוב הפירות, הזבוב פוגע ברוב הפירות עוד לפני שהם מבשילים. כדי לשמור על העץ ועל הפרי יש לכסות את העץ עם רשת נגד חרקים חודשיים לפני שהפירות מבשילים. דרך אחרת תהיה להשתמש בפתיונות כמו למשל –סקסס, שזהו רעל מגע וקיבה אשר פוגע במערכת העצבים של המזיקים. כמו כן ניתן להשתמש בבמלתיון או פירינקס ועוד. מומלץ לפנות לחברת הדברה ירוקה שמתמחה בהדברה מהסוג הזה.
משום שהקמת גן העדן הפרטי המשלב עצי פרי מומלצים לגינה הביתית, דורשת ידע נרחב מומלץ לפנות אל אדריכל הנוף והגנים רפאל ויצמן אשר מתמחה בתחום ויעניק לכם שירות לכל אורך הדרך.

 

להזמנות צלצלו עכשיו:
077-7900719