גינת גג במראה טבעי

עיצוב גינת גג באופן מקצועי ומחושב

במידה וביתכם מכיל גג תוכלו להיעזר בבעל מקצוע שמתמחה בתחום פיתוח גינות ולהפוך את הגג שלכם למקום מושלם שניחן ביופי וקסם. גינה על הגג תמשוך את כל בני הבית כך שאם אתם מעוניינים לבלות עם ילדכם וליהנות מזמן איכות, להוסיף שלווה לחייכם, להיות מארחים נפלאים וליהנות מערבים רומנטיים עם בן או בת הזוג הגינה תעשה את העבודה.

גינה על הגג – גן העדן הפרטי שלכם

רבים מאתנו יודעים כי הדברים הטובים בחיינו דורשים השקעה, הדבר תקף גם במקרה של הקמת גינה על הגג. כדי להקים גינת גג מרשימה יש לפנות אל חברה מקצועית, אדריכלי נוף וגנים שמתמחים בתחום יוכלו להקים גינה שעונה על הצרכים שלכם ומעוצבת בהתאם לסגנונכם האישי ולסגנון ביתכם. אחד ממעצבי הגינות המיוחדים הינו Piet Oudolf שגינותיו מעוצבות בסגנון טבעי וקסום ונראות ממש כמו בתמונה, בין היתר שואב המעצב את השראתו מסגנון הגן האנגלי והכפרי אשר מכיל מרבצי דשא נרחבים וצמחייה רבה.

בניית גינה על גג – באילו גורמים יש להתחשב?

כאשר מעצבים גינה על הגג יש להתייחס לגורמים רבים, ביניהם – תנאי הסביבה – מזג האוויר באזור, כמות השמש והצל, הצמחייה המתאימה (יש צמחים שלא יכולים לגדול בגגות משום שהרוחות חזקות וקרינת השמש גבוהה) ועוד. כמו כן, יש להתקין מערכות חכמות, לדאוג לאיטום, להתחשב בגבהים, בכובד ובמשקלים (לבדוק האם הגג יכול לעמוד בכובד המתוכנן ולשאת את האנשים, הריהוט, הצמחים, הציוד וכו') , להתקין תאורה ופינות ישיבה ועוד.

חשיבות מערכת ההשקיה

כל גינה זקוקה להשקיה קבועה ולכמויות מים מסוימות, בעיקר גינות שנמצאות על גגות משום שרמת הקרינה הגבוהה משפיעה על אידוי המים וכתוצאה מהאידוי המהיר עלולים הצמחים והאדמה להתייבש. אדריכל נוף מנוסה ידע כיצד לבחור במערכת השקיה איכותית וחסכונית שתקל על התחזוקה ותספק את כמויות המים הנחוצות. כמו כן, ידאג בעל המקצוע להתקנת מערכת ניקוז איכותית שלא תראה לעין ותמנע רטיבות ולכלוך.

תוספות ואלמנטים – רעיונות לעיצובים על גג

 • משטחים של עץ דקים, פינת ישיבה מעץ, אדניות מעוצבות מעץ, ספסלי עץ ועוד יעניקו לגג מראה טבעי ונעים, הדקים ניחנים בעמידות רבה והם אסתטיים ופונקציונאליים.
 • צמחייה – כפי שציינו – ישנם צמחים שלא מתאימים לגגות ולכן חשוב לבחור בצמחים עמידים וחזקים שיכולים להתפתח גם כאשר הקרינה חזקה. מומלץ לבחור בעצים בוגרים ולהקפיד להשתמש במיכלים עמידים שמאפשרים החלפה של כלים ומונעים
 • דליפת מים. להלן כמה סוגים של עצי נוי, עצי פרי, דקלים ושיחים שמתאימים לגגות:
  – עצי נוי: ליגוסטרום יפני, לגסטרמיה הודית, לגונרית פיטרסון.
  – עצי פרי: זית אירופי, לימון, ליצ'י, קלמנטינה.
  – דקלים: בוטיה דרומית, ליביסטוניה, שמרופס נמוך, זנב שועל.
  – שיחים: הרדוף הנחלים, היביסקוס סיני, בראיניה מושלגת.
 • הצללה – מכיוון שארצנו חמה ושמשית והגג חשוף לשמש רבה יש לדאוג ליצירת הצללה שתאפשר לבני הבית ולאורחים לשבת בחוץ וליהנות מהגג גם בימים החמים. ניתן לבחור בין פתרונות הצללה שונים כמו למשל: שמשיות, גזיבו, פרגולות שונות (פרגולה מעץ, פרגולה ממתכת, פרגולות מברזל ופרגולות מאלומיניום) ועוד.
 • כדים מעוצבים ומיכלי שתילה – שילוב כדים ומיכלי שתילה מרשימים יוסיפו חן לגג. ניתן למצוא את הכדים והמיכלים במגוון עיצובים, טקסטורות וצבעים ולשלב אותם עם תאורה מרשימה (בפסקה הבאה). שתילת עצים בוגרים במיכלים המעוצבים תצור תחושה טבעית ומזמינה. כדי לשמור על המראה היפה יש להקפיד על תחזוקה נכונה ושמירה על מערכת הניקוז.
 • תאורה מעוצבת – גופי תאורה מעוצבים יהפכו את גינת הגג למקום קסום, בעיקר לאחר שקיעת השמש. ניתן להוסיף גופי תאורה גלויים וגופי תאורה סמויים אשר עונים על צורך עיצובי ופונקציונאלי (קריאה, לימודים וכו').
 • אלמנטים של מים – אלמנטים של מים כמו למשל – בריכות נוי יקנו לגינת הגג אווירה מרגיעה וייצרו תחושת זרימה.

כדי לעצב גג מרשים ונעים שעונה על הצרכים שלכם מומלץ לפנות אל אדריכל נוף מנוסה שמתמחה בעיצוב גינות גג.

לקבלת שירות עיצוב גינות גג אתם מוזמנים ליצור קשר: 077-7900719