עיצוב גינות קטנות

עיצוב גינות קטנות

חברת רפאל עיצוב גינות מבצעת עיצוב גינות קטנות וגדולות על ידיי האדריכל המנוסה רפאל ויצמן. תכנון גינות קטנות מתבצע בשיתוף פעולה עם הלקוח עד לקבלת התוצר המושלם.

כיצד לתכנן את גינה קטנה?

גם במידה ושטח הגינה שלכם אינו גדול, בהחלט ניתן ליהנות מגינה יוקרתית ומעוצבת היטב. עיצוב גינות קטנות הינו לא פחות מאומנות, כיוון שהמעצבים המתמחים בתחום מסוגלים לקחת גם שטחים קטנים יחסית וליצור אשליית מרחב מדהימה. גינה קטנה המוקמת לאחר תכנון גינות קטנות מקצועי תוכל להראות לא פחות מרשימה מגינה גדולה.

מה כדאי לדעת לפני תחילת העבודה?

בניגוד למה שניתן היה לחשוב, עיצוב גינה קטנה עשוי להיות מאתגר לא פחות מאשר עיצוב גינה גדולה, ולעיתים אפילו יותר. אחד מן העקרונות המנחים של תכנון גינות קטנות הינו שימוש נכון בפרופורציות. בעת עיצוב גינות קטנות, חשוב מאוד להקפיד שלא להציב בגינה צמחים גדולים מדי, וכן להימנע מעומס ריהוט גן.

עיצוב גינה קטנה צריך להיות מינימליסטי, מתוך התפיסה שפחות הוא דווקא יותר.  באמצעות פרופורציות נכונות, ניתן ליצור אשליית גודל. מבקר שיגיע אל הגינה יראה שטח גדול מכפי שיש באמת- וזאת, בזכות התכנון הנכון והמקצועי. לצורך כך, חשוב להיוועץ אך ורק בגורמים המקצועיים ביותר.

איך ניגשים לתהליך של עיצוב גינות קטנות?

רבים טועים לחשוב כי עיצוב גינות קטנות הוא תהליך קל ופשוט ולוקח הרבה פחות זמן של עבודה ותכנון מקדים מאשר עבודה על גינות גדולות. על פניו יש אמת באמירה הזו שכן עבודה על גינה גדולה פשוט לוקחת יותר זמן עבודה שכן אנחנו צריכים ליישם את התוכנית שרקמנו על שטח גדול יותר. אבל האמת היא כי פעמים רבות עיצוב גינות קטנות זה תהליך לא פחות מורכב ודורש מתהליך של עיצוב גינות גדולות.

שכן העבודה בתהליך של עיצוב גינות קטנות הוא לא רק ההנחה של הפריטים השונים, אלא מעורב כאן תהליך משמעותי של ניהול מערך יסודי של חשיבה שיאפשר לנו להבין איך לבצע את היצירה הזו בצורה הטובה ביותר. שכן המטרה הראשונה של כל גינה בכל מקום בעולם הוא ליצור סוג של שקט, רגע של נחת בתוך העומס הגדול, האורבני בו כולנו חיים.

כולנו צריכים, מתוקף היותנו בני אדם, את הרגע לנשום בו אל תוך משהו ירוק, פרח או עץ שייצרו עבורנו תחושה של רוגע ונשימה פשוטה. תהליך של עיצוב גינות קטנות אם כן הוא מורכב שכן אנחנו נדרשים, בתוך תהליך של עיצוב גינות קטנות, לתת מענה מיוחד ולהבין איך בדיוק עובדות פרופורציות וקומפוזיציה.

האם יש חשיבות לבחירת הצמחים?

זה לא משנה אם מדובר על עיצוב גינות קטנות או על עיצוב של גינות גדולות, חשוב מאוד לשים לב לכך שהבחירה של הצמחים תהיה אינטליגנטית. כאשר בוחרים את הצמחים הלא נכונים, את אלה שיבלו בקלות בגלל שהכיוון של השמש לא טוב או כאלו שיעקרו ממקומם בגלל הרוח שמגיעה מהים, הסוף של כל גינה, יפה ככל שתהיה, קטנה או גדולה, להיקמל. התפקיד אם כן של מי שעוסק בעולם של עיצוב גינות קטנות הוא ליצור את הגינה שתאפשר ללקוח להחזיק בה לאורך שנים.

היתרון של עיצבו גינות קטנות הוא בכך שבדרך כלל פעולת התחזוקה היא לא עבודה מורכבת מדי. כך שעבור מי שעובד מאחורי הקלעים כדי ליצור את התכנית עבור עיצוב גינות קטנות, קל יותר למצוא את הדרך ליצור גינה מרהיבה תוך שמירה על זו לאורך זמן.

איפה נבחר להקים גינה קטנה?

עיצוב גינות קטנות מתרחש באחד מהלוקיישנים הבאים: בפיסת אדמה קטנה בדירת קרקע: מה שיכול להיות יתרון כאשר מעוניינים לשתול צמחים כאלו ואחרים בתוך הגינה אבל גם אתגר לא פשוט, שכן באדמה, בייחוד בכזו שממוקמת בעיר, תמיד קיים הסיכוי להופעתם של מזיקים כאלו ואחרים. לכן, חשוב, בתוך התהליך של עיצוב גינות, ליצור את הבסיס שישמור על השתילים הרכים ויאפשר להם לצמוח ולהתפתח לאורך הזמן.

במרפסות: זה שאתם גרים רחוק מהקרקע לא אומר שאתם לא יכולים להגשים את החלום הישראלי ולאפשר לעצמכם לגור בבית עם גינה, כל מה שאתם צריכים במקרה הזה זו יצירתיות. עיצוב גינות קטנות מתאים במיוחד במקרים בהם יש מקום במרפסת ויש מי שלא יודעים איך לנצל אותו בצורה הטובה ביותר.

בגגות: עיצוב גינות קטנות בגגות זה תמיד תהליך מדהים שהופך את השטח החשוף והקשה למקום בו יש מה שפורח. לא רק זה אלא שבמובנים רבים כך הופך תהליך של עיצוב גינות קטנות למה שנקרא ממש 'עיצוב נוף' כך שיש בעולם הזה קסם רב.

מה הם האמצעים הנדרשים לעיצוב גינה קטנה?

האתגר של עיצוב גינות קטנות הוא ליצור שטח שהוא גדול יותר ממה שהשטח מכיל בפועל. עיצוב גינות קטנות עם כן (למחוק) הוא אתגר משמעותי משום שאין לנו בחוץ את כל העזרים שאנחנו יכולים לשים בבית כדי ליצור אשליה של שטח גדול יותר משנדמה.

שהרי בבית תמיד אפשר לשים מראה או להגדיל את השטח על ידי צביעה של הקיר בצבעים בהירים. אבל במקרה של עיצוב גינות קטנות צריך למצוא את הדרך לאפשר את המרחב הדרוש. למשל, על ידי הורדה של הגדרות שמקיפים את הגינה שתמיד מייצרים חושך כפוי ותחושה של חלל קטן יותר. כמובן שיש לבצע את המעשה הזה בצורה אינטליגנטית שהרי אם לא, הגינה תהפוך מועד עליה לרגל למי שמעוניינים להציץ למתרחש בתוך הגינה, מה שיגזול את תחושת הפרטיות של הלקוחות.

אמצעים נוספים ליצירה של מרחב בתוך תהליך של עיצוב גינות קטנות הוא יצירה של מעט צמחייה ביחס למרחב. כלומר, ככל שנניח יותר נקודות ישיבה ונצמצם את מספר הצמחים המטפסים (למחוק) והעצים כך נכניס יותר אור לתוך הגינה ונאפשר למתגוררים בה להרגיש כאילו יש בה מרחב גדול יותר. אם אתם חוששים מכך שהגינה תהיה לא יפה מספיק, אנחנו כאן כדי להגיד שבעזרת עציצים, פרחים וצמחיה מטפסת בהחלט אפשר ליצור גינה יפיפייה ומוארת בשלל צבעים.

איך בוחרים נקודות ישיבה בתוך גינה קטנה?

המטרה היא ליצור מרחב אליו אתם יכולים לחזור בכל פעם מחדש. אין שום טעם ליצור גינה בה הלקוח לא מעוניין לבקר. אבל כמובן שהמוקד של האתגר הוא בבחירה של נקודת ישיבה שכן יכולה לספק נוחות אבל לא כזו שלוקחת יותר מדי מקום. את זה אפשר לקבל על ידי בחירה של פריט אחד, מיוחד, שיכיל בתוכו מערכת ישיבה נוחה עבור הלקוח או על ידי בחירה של מערכת ישיבה הכוללת שולחן וכמה שולחנות אבל ברמת גימור גבוהה שמאפשרת לכם ליהנות מהגינה שלכם באופן הטוב ביותר.

מה לעשות עם כלי הגינון?

הרבה פעמים עיצוב גינות קטנות הוא תהליך שצריך להתמודד עם שאלות כמו איפה לשים את כלי הגינה שלא יכולים להיות בשום מקום אחר אבל תופסים נפח בתוך הגינה. התשובה לכך היא שתמיד אפשר להניח מחסן כזה או אחר בגינה שייתן את המענה הטכני ויאפשר אחסון של הפריטים בצורה נוחה ואיכותית. כמובן שצריך לסדר את הדברים באופן כזה שיאפשר לכם לשמור על סדר מה שיוריד עוד יותר את תחושת העומס מהגינה.

למה חשוב לבחור במומחה לעיצוב גינות?

עיצוב גינות קטנות זו ממש אומנות. עיצוב גינות קטנות זו יצירה של קומפוזיציה בתוך המרחב ושל יופי גם אם מדובר על חלל קטן וקשה לעבודה. עיצוב גינות קטנות אם כן זה אמנם אתגר לא פשוט אבל דווקא זה, בגלל הצמצום, הופך זרז אמתי למה שהוא לא פחות מאומנות של ממש. עיצוב גינות קטנות זה תהליך שכולל בין היתר בחירה נכונה של עציצים וצמחים מתוך ניסיון לייצר סיפור, קו שמחבר בין צבעים וטקסטורות שבסופו של דבר מייצרים יופי ושקט אמתי ללקוח.

מדוע לבחור ברפאל עיצוב נוף?

גינה נאה מרחיבה דעתו של אדם ויופי פותחת את הלב. עיצוב גינות קטנות זה אולי שירות שרבים לא רואים בו הכרח, מתוך המחשבה כי ממילא מדובר על גינה קטנה אז מדוע להשקיע? אבל בתור מי שעוסק בתחום אני יכול להעיד כי יופי ועיצוב נכון יכולים להשפיע באופן משמעותי את החוויה של הדיירים בביתם. אני זמין לכל שאלה: 0777900719 או 052-3391753