הקמה ועיצוב של גינות גג ברמת גן

עיצוב גינה שילדים אוהבים

אם התמזל מזלכם והעברתם את ילדותכם בבית פרטי עם גינה אתם וודאי זוכרים את ההנאה שהפקתם ממנה. קשה למצוא ילד שלא אוהב גינות ובעיקר גינות פרטיות משום ששם – בחוץ, בין הדשא, הפרחים ותחת השמש ניתן לשחרר אנרגיות, להתמסר לדמיון, לשחק לבד או להזמין חברים וליהנות משלל פעילויות כמו למשל- לשחק מחבואים, לשחק בכדור, להקים אוהל ולהעמיד פנים שנמצאים באמצע היער, לשחק כדורסל, לחגוג ימי הולדת ועוד. בין אם גדלתם בבית עם גינה ובין אם לא וודאי תשמחו לאפשר לילדכם ליהנות מנפלאותיה. במאמר זה ננסה לענות על השאלה: "איך מעצבים גינה שהיא גם אסתטית וגם עונה על צרכי הילדים?" מוכנים? מיד נצא לדרך.

שיקולים לעיצוב גינה שמחבקת את הילדים

לפני שתתחילו להגשים חלומות יהיה עליכם לבצע כמה פעולות פרקטיות – לבדוק מהו התקציב שעומד לרשותכם, להתאים את הגינה לרמת התחזוקה שמתאימה לכם, להתחשב באקלים של המקום, להתחשב בגודל השטח של הגינה ועוד. כאשר מעצבים גינה לילדים יש לשים דגש על נושאים נוספים.

5 דגשים להתאמת גינה לילדים:

  1. בטיחות – הגינה חייבת להיות בטיחותית – לא להכיל מכשולים ולהיות נקייה מעקרבים, נחשים, דבורים וכו'. כמו כן, יש להתקין שערים במקומות שעלולים להיות מסוכנים, אין לשתול צמחים רעילים או קוצניים ויש להגן על מקורות מים.
  2.  עמידות – למרות שמדובר על גינה שמיועדת למשחקים אנו רוצים שהיא תהיה גם מרשימה, כדי לעשות זאת יש לבחור בצמחים חזקים שיכולים להחזיק מעמד גם אם קיבלו מכה מכדור או בעיטה במקום הכדור (מה לעשות.. זה קורה).
  3. הפרד ומשול – מכיוון שהגינה מיועדת עבור כל בני הבית חשוב שתדאגו גם לעצמכם ושתגדירו את האזור המיועד למשחקים, באמצעות חלוקת הגינה לאזור של מדשאה ולאזור מרוצף תוכלו להשיג את המטרה.
  4. דשא – במקרה של גינה לילדים מומלץ לבחור בדשא טבעי משום שהוא אינו מתחמם בקיץ כמו דשא סינטטי ונחשב למצע רך יותר ונעים יותר במקרה של משחק על הקרקע או חלילה במקרה של נפילה.
  5. משחקים – עכשיו הגענו לחלק המהנה ביותר – בחירת המשחקים. תוכלו להציב מגוון מתקני שעשועים כמו למשל: בית על העץ כמו של פעם [נא לקשר לתמונות של גינת גג שרפאל עיצב והקים עם בית עץ] עם מגלשה, נדנדות, סל, שולחן כדורגל, מתקני טיפוס, מתנפחים צבעוניים, תוכלו להוסיף אזור לגינון ולשתול עם הילדים ירקות, פרחים ותבלינים (השתילה והגינון יספקו לכם זמן איכות, יגרמו לילד להתחבר אל הטבע וילמדו אותו להיות אחראי) ועוד. במידה ותחליטו להתקין מתקנים הקפידו לבחור במתקנים שמחזיקים בתקן אמריקני, אירופאי או ישראלי ומגיעים עם אחריות למשך שנה ומעלה. אם יש לכם מעוף ותקציב, התייעצו עם מתכנן הגינה שלכם, הוא יוכל להציע לכם רעיונות מקוריים ומיוחדים למתקני משחק שלא נמצאים במקומות אחרים.
  6. בריכה – כמעט כל הילדים חולמים על בריכה בגינה ואם החלטתם לשמח אותם תוכלו לרכוש אותה ולצפות בקטנטנים שלכם חוגגים במים. כיום ניתן למצוא מגוון בריכות במידות שונות שעשויות מחומרים חזקים, פוליאסטר ו – PVC ועמידות בפני השמש. כמו כן, ניתן לבנות בריכות בגדלים, צורות ועיצובים שונים.

במידה ובחרתם בבריכה מוכנה, ניתן להניח אותה כמעט על כל משטח ישר אך יש לוודא שהיא לא נמצאת על אבנים או צמחים שעלולים לקרוע אותה. מומלץ למקם את הבריכה ליד שקע חשמלי עבור המשאבה וליד נקודת מים – הקרבה תקל על המילוי.

גינת ההפתעות אצלכם בבית

מכיוון שלרובינו אין ידע נרחב בתחום עיצוב גינות מומלץ לפנות אל מתכנן נוף וגנים אשר מתמחה בתחום תכנון גנים פרטיים וצבר ניסיון בתכנון גנים שמתאימים לילדים.
הקפדה על בטיחות, בחירה בצמחים חזקים ועמידים, הגדרת השטח שמיועד למשחקים, בחירת דשא סינטטי ומשחקים מדליקים שמתאימים לילדים יגרמו להם ליהנות מכל רגע ואתם – אתם תוכלו ליהנות מזמן פנוי ולהישאר קרובים אל הילדים.