טרנדים בעיצוב גינות, גינון מודרני, גינון 2024, סגנונות גינון עדכניים, גינת גג אורבנית

טרנדים חמים בעיצוב גינות לשנת 2024

עקבו אחרי הטרנדים הבאים כדי שהגינה שלכם תהיה הכי מעודכנת

עולם העיצוב והגינון תמיד נע קדימה ומציג לנו כל שנה מגמות וסגנונות חדשים לגינות הביתיות. בין אם מדובר בצמחייה מיוחדת, בשימוש בחומרים חדשניים או בהטמעת טכנולוגיות חכמות – מעצבי הגינות תמיד ינסו לחדש ולהפתיע. מה צפוי להיות לוהט ואי-אפשר לפספס בשנת 2024? הנה סקירה של הטרנדים הבולטים בתחום הגינון שראוי להכיר.

  1. גינות אורבניות על הגג ובמרפסות – בשנים האחרונות רואים יותר ויותר דירות בערים הגדולות שיוצרות גינות ירוקות על גגות הבניינים או במרפסות צרות. המגמה הזו ממשיכה להתחזק עקב מחסור בשטחים ירוקים בערים הצפופות. נצפה ליותר גינות על גגות עם עיצוב ייחודי וצמחייה חכמה הדורשת תחזוקה מועטה.
    גינת גג אורבנית
    גינת גג אורבנית
  2. שילוב מים ובריכות – היסוד הרענן של מים זורמים בגינה תמיד מוסיף קסם ורוגע. ב-2024 הטרנד של שילוב ברכות קטנות ואלמנטים של מים רצים יתחזק. בריכות אקולוגיות, מאגרי מים טבעיים ואפילו ברכות דגים יהפכו לנפוצים הרבה יותר בגינות הביתיות.
  3. גינון טכנולוגי ומערכות השקיה חכמות העידן הדיגיטלי והטכנולוגיות החדשניות כבר חלחלו לתחום הגינון. כיום קיימות מערכות השקיה חכמות שמושקות היישר מהסמארטפון, חיישנים לבדיקת רמות הלחות בקרקע ואפילו תאורת גינה חכמה הניתנת לשליטה. נצפה ליותר שילוב של גאדג'טים מתקדמים שיקלו על תחזוקת הגינה ויגרמו לה להיות "ירוקה" יותר.
  4. גינות פרחי בר ופראיות גינות פרחים בסגנון פראי ומרובד יהיו מאוד אופנתיות והרבה יותר נפוצות ב-2024. הסגנון הזה כולל שילוב צמחייה מקומית, פרחי בר צבעוניים וצמחים גבוהים המשלימים זה את זה למראה משובח אך גם קצת פרוע ומזמין. גינות כאלה דורשות פחות טיפול והשקיה.
  5. חצרות תל-אביביות/איטלקיות סגנון הגינה הפופולארי הבא יהיה המראה התל-אביבי/איטלקי המיני- קורות עץ ופרגולות הדר, ריצוף חלקי אבן עתיקים, צמחיית טרנטו ופריטי נוי כמוברזיות ישנות או ריהוט רטרו. החצר הקטנה והמיוחדת הזו תהפוך לאובססיה החדשה של מעצבי הגינות.

עיצוב גינה של רפאל ויצמן עיצוב נוף

6. גינון ורטיקלי וקירות ירוקים עקב מגבלות שטח ומקום, רבים יאמצו את הגינון הורטיקלי וקירות ירוקים בשנת 2024. זוהי שיטת גינון מהפכנית שמנצלת במלואה את הקירות והמרחב האנכי לצמחייה. נראה ערכות מוכנות לקירות צמחים, מתלים ומגדלים לצמחים רב-קומתיים ומבנים מיוחדים שכולם ירוקים. 

קירות ירוקים
קירות ירוקים

לסיכום: טרנדים חדשים בעיצוב גינות מגיעים ובתים רבים כבר אימצו גינון חכם, שימוש בצמחייה אורבנית, מראה פראי יותר, שילוב מים אלמנטריים והשראה תרבותית במראה. כדי להיות הכי מעודכנים, כדאי להתעדכן במגמות החמות ולהכניס מרכיבים חדשניים שיעניקו לגינה סגנון עכשווי ויוקרתי.

אל תחכו לטרנד הבא – הזמינו כבר עכשיו יעוץ איתנו כדי שנוכל לתכנן עבורכם את גינת החלומות המעודכנת ביותר עם כל הפיצ'רים האופנתיים.