גינות גג מעוצבות

גינות גג מעוצבות

אנשים רבים שמחוברים לטבע וגם כאלו שלא, רוצים שגם בבית שלהם תהיה נחלת טבע קטנה. הדעה הרווחת היא שבכדי להקים גינה, חייבים בית פרטי או דירת גן עם חצר ואז ניתן להקים גינה קטנה, אך זוהי טעות נפוצה. אם בבעלותכם דירת גג עם מרפסת, תוכלו להקים גינת גג מרשימה לא פחות. גינות גג מעוצבות הפכו בשנים האחרונות לפופולאריות במיוחד שכן לדירות גג נלוות לרוב גם מרפסות גדולות שעליהן ניתן להקים גינה מקסימה.

כאמור את הגינה ניתן להקים בהתאם לדרישה שלכם. בין אם אתם מעוניינים בגינה שיהיו בה עצי פרי, עצי תבלין, עצים שונים או בכלל דשא בשילוב עם צמחים, הכל ניתן לעשות. רפאל ויצמן הוא אדריכל נוף מוכשר שיעצב עבורכם גינת גג מושלמת.

עצי פרי וירק על גינות הגג

אם אתם חובבי פירות וירקות בוודאי תשמחו לדעת שכשמקימים גינות גג מעוצבות, ניתן להחליט שהגינה תהיה כולה מורכבת מעצי פרי וירק. בגינה מסוג זה יש 2 יתרונות מהותיים, היתרון המרכזי של הוא בריאות – כשאתם מגדלים בעצמכם את התוצרת החקלאית, אין צורך לבצע ריסוס שכן בשונה משדות חקלאיים שבהם חייבים לרוב לבצע ריסוס בכדי שהתוצרת הרבה לא תיהרס על ידי חרקים ומזיקים, בגינה ביתית כמות הפירות והירקות היא פחותה מאשר בשדה גדול, וכך גם הפיקוח עליהם הוא נמוך משמעותית. יתרון נוסף הוא כלכלי – גידול של עצי פרי וירק בבית יחסוך מכם את הרכישה שלהם בסופר וכך תשמרו כסף.

עצי נוי ודשא בגינת גג

סוג נוסף של גינות גג מעוצבות הוא גינה עם עצי נוי בשילוב של דשא. במצב שכזה תוכלו ליצור גינה מושלמת וליצור אווירה של טבע בבית הפרטי שלכם. תוכלו לבחור מספר עצים שתשלבו אצלכם בגינה. במידה ולא תרצו להשקיע בדשא אמיתי, תמיד ניתן לשלב בגינה גם דשא סינטטי. דשא מסוג זה איננו דורש טיפול מתמיד.

עוד בגינה תוכלו לשלב גם פינת ישיבה ומספר פתרונות הצללה שיהפכו את השהייה בגינה שלכם לנעימים במיוחד. גינות גג מעוצבות זהו תחום ייחודי ושונה מכל מה שקשור לעיצוב גינות. המעצב גינות רפאל ויצמן בעל אהבה גדולה לתחום עיצוב גינות גג, מהסיבה שזהו תחום מאתגר ומרתק.

רפאל עיצוב גינות הינה חברה בבעלות של המעצב גינות רפאל ויצמן, וגינות גג זהו אחד מהתחומים שבהם רפאל מתמחה. תחום זה נחשב למאתגר במיוחד, המאפשר ליצור פרויקטים עוצרי נשימה ולא פחות יפים ומוצלחים מעיצוב גינות גג.

מה ייחודי בגינות גג המעוצבות של רפאל?

רפאל בשונה ממעצבי גינות אחרים, יוצר גינות גג מעוצבות המעניקות אשליה של גינת גן. רפאל שם דגש על שילוב הצמחייה הנכונה עם מערכת השקייה, כך שאתם לא צריכים להתאמץ בכל הנוגע לתחזוקה. כאשר תראו את הפרויקטים של רפאל כל מילה נוספת תהיה מיותרת.

גינות גג מעוצבות

דירות גג מציעות לא מעט יתרונות. מכיוון שהן נמצאות בקומה הגבוהה ביותר של הבניין, הן מאפשרות לדיירים בהן ליהנות מפרטיות רבה יותר, מפנורמה נפלאה לרוב, מנופים מרהיבים בשל הגובה ובעיקר – מאיכות חיים גבוהה, שקט והנאה. וכשמדובר בכל זה, ולעיתים אף יותר מכך, הרי שמתבקש גם לנצל את המרפסת לטובת הקמתה של גינה מטופחת ויפה.

גינות גג מעוצבות הפכו לפופולאריות בשנים האחרונות בשל הרצון להכניס מעט מן הטבע הביתה ולקשט את המרפסת, כך שתראה זוהרת, צבעונית ומזמינה הרבה יותר. יחד עם זאת, מדובר במשימה לא קלה ובאתגר של ממש בשל תנאיה המיוחדים של הדירה, כמו גם מרפסת הגג הצמודה לה, מה שמצריך סיוע של אנשי מקצוע המתמחים בעיצוב גינות גג.

כיצד יוצרים גינות גג מעוצבות ומה חשוב לקחת בחשבון במסגרת ההליך?

כדי ליצור גינות גג מעוצבות, מושקעות ויפות, יש להתחיל תהליך מקדים של תכנון נכון. תכנון זה צריך לכלול התייחסות לכמה נקודות חשובות, כמו: היכן נמצאת הדירה, מהם תנאי האקלים האופייניים לאותו מקום, האם המרפסת עצמה חשופה לשמש או שמא יש בה פתרונות הצללה, האם ישנו ניקוז ואפשרות לחיבור מים וגם – מהו ייעודה של אותה גינת גג שאותה רוצים להקים ומי הם המשתמשים? תשובות לשאלות חשובות אלו תהיינה הקו המנחה של תהליך העבודה ותאפשרנה להגיע לתוצאה הרצויה.

לא חייבים חצר גדולה, דירת גן או בית פרטי כדי ליהנות מגינה יפה. אם עושים את זה נכון, אפשר ליהנות מגינת גג מקסימה, שעונה על כל הצרכים. בעת הגדרת הצרכים חשוב לקחת בחשבון את מספר הדיירים, האם הם אוהבים לארח, האם ועד כמה הם מתכננים להשתמש במרפסת והאם יש ילדים. גינות גג מעוצבות ויפות ככל שתהיינה, מוכרחות גם להיות פונקציונאליות. ולכן, אם יש ילדים, כדאי לייעד להם אזור מסוים בגינה.

אם יש בעלי חיים, חשוב לאפשר גם להם ליהנות ממנה. אם אוהבים לארח בני משפחה וחברים, חשוב לתת דגש גם לבחירת ריהוט חצר יפה, מושקע ולא פחות מכך גם נוח. באשר לצמחיה עצמה, גם בחירתה היא משימה לא קלה בשל המגוון הרחב והשיקולים השונים המשפיעים על כך. בקומות הגבוהות המרפסות חשופות לרוחות חזקות לרוב. במקרים כאלה צמחיה עדינה מדי לא תחזיק מעמד. ואם בכל זאת רוצים צמחיה כזו, חשוב ליצור עבורה תנאים מתאימים על ידי הסתרתה.

אם מרפסת הגג גדולה במיוחד, אפשר ליצור ממנה גינת גג מעוצבת, המחולקת לאזורים שונים כשבכל אזור צמחים אחרים. כדי ליצור גינות גג מעוצבות בבנייני יוקרה, כדאי להתייחס לסגנון העיצובי של הדירה וגם של הבניין ולשלב אותה בעיצובה של הגינה עצמה.

אילו אתגרים מעלות בפני אנשי המקצוע גינות גג מעוצבות?

עיצוב של גינות גג הוא, כאמור, אתגר רציני. המצע, למשל, הוא אחד האתגרים הבולטים שאיתם מתמודד בעל המקצוע בעודו מעצב גינה שכזו. שלא כמו גינה על הקרקע, על האדמה, גינת גג איננה כוללת מצע של אדמה ולכן מצריכה שימוש בפתרונות אחרים, שיאפשרו את צמיחתם של אותם עצים או פרחים. במקרה הזה, למשל, נבחר אדניות יפות בגדלים ובעומקים שונים (בהתאם לסוג הצמחייה שבה מעוניינים).

גם דשא טבעי לא בא בחשבון, ולכן יחליף אותו, למי שמעוניין בדשא מסוג אחר, הדשא הסינטטי המהווה פתרון נהדר. מעבר לכך, חשוב להתייחס לעניין ההשקיה. מכיוון שמדובר במרפסת יש לוודא שהתשתית לכך מתאימה. אפשר לשלב בגינת הגג מערכת השקיה אוטומטית, המספקת לצמחים את כמות המים האידיאלית ופוטרת את הדיירים מההשקיה עצמה.

במה שונה תחזוקתן של גינות גג מעוצבות מאלו, הצמודות אל הקרקע?

כדי לשמור על גינת הגג פורחת ויפה, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה. תחזוקת גינות גג מעוצבות שונה מתחזוקת גינות, הצמודות לקרקע בכמה אופנים. כאשר מדובר בדירת גג, חשיפתה של הגינה למזיקים היא פחותה באופן משמעותי (שכן אין גינה), מה שמצריך תחזוקה מעטה יותר. בנוסף, גינות גג מעוצבות תהיינה לרוב קטנות יותר מגינות פרטיות ולכן כמות הצמחייה בה תהיה מעטה. הן פחות תכלולנה אלמנטים עיצוביים, בשל גודלן, ואת הדשא הטבעי יחליף הסינטטי, מה שיחסוך מכם כיסוח של דשא וגם את תחזוקתו המיוחדת.

גינות גג מעוצבות מאפשרות גמישות רבה ושינויים אחת לתקופה. מכיוון שהצמחים נמצאים בתוך מכלים או אדניות, ולא שתולים בקרקע, אפשר, אם רוצים, להזיז אותם בקלות לכל מקום כדי לאפשר תחזוקה נוחה, ניקיון וגם שינוי ורענון. כמות המים הנדרשת לגינות גג היא מעטה יותר ולכן החיסכון במים וגם בכסף הוא משמעותי. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בגינה קצת שונה, חשוב לקבל את כל המידע שצריך אודות תחזוקה נכונה ולדאוג ליישם זאת במהלך השנה.

מי מציע שירותי הקמת גינות גג מעוצבות?

משרד רפאל ויצמן אדריכלות ותכנון נוף, המביא אתו ניסיון של שני עשורים, מציע שירותי עיצוב של גינות גג, תוך התייחסות לנתוני השטח, צרכי הלקוח וגם רצונותיו. מתגוררים בדירת גג ומעוניינים לנצל את המרפסת לטובת הקמת גינת גג מעוצבת? צרו אתנו קשר בטלפון 052-3391753 או 077-7900719