גדר בגינה בבית בגני תקווה

גדר לחצר – עיצובים וסגנונות

כאשר מעצבים בית יש להתייחס לפרטים רבים – יש לבחור את התאורה והריהוט, יש לעצב את המטבח כך שיהיה פונקציונאלי, אסתטי, בטיחותי ונוח לשימוש, יש לתכנן את חדרי השינה, השירותים והסלון, חשוב לתכנן את החצר כך שתתאים לצרכים של בני הבית ועוד. אחד הפרטים הנוספים שחשוב להקדיש להם זמן ומחשבה הוא גדר לחצר של הבית. הגדרות חשובות משום שהן שומרות על הפרטיות של בני הבית, תוחמות את השטח כך שהן מונעות מילדים קטנים או מבעלי חיים לצאת מהבית ולהימצא בסיכון, הן מסייעות במניעת פריצות, מבודדות רעשים ומעבר לכך – תורמות למראה הבית והחצר.

כוחה של הגדר – הגדר יוצרת אווירה

באמצעות גדר לחצר ניתן להביע את הסגנון האישי של בני הבית – הגדר יכולה לצור תחושה של פתיחות והכנסת אורחים, יכולה לצור רושם של משפחה שמעדיפה להתבודד, יכולה לשדר חדשנות, תעוזה ועוד אך לפני שבוחרים את סוג הגדר יש להחליט מהן המטרות שלה – בצורה זו יהיה ניתן להתמקד. כמו כן יש להימנע ממצבים בהם הגדר תחסום את האוויר והאור וחשוב לבדוק מהם החוקים העירוניים באזור ומהו השטח המדויק שניתן לגדר כדי למנוע מצב של פלישה לשטח שאינו שייך לבני הבית.

סוגים של גדרות

כיום ניתן לבחור בין מגוון סוגים של גדרות אשר עשויות מחומרים שונים, צבעים, מרקמים, גדלים וסגנונות. בין הסגנונות הרבים ניתן למצוא גדרות בסגנון עתיק, מודרני, מינימליסטי וכו'. בין סוגי הגדרות הנפוצים ניתן למצוא: גדר לחצר עשויה עץ, גדר מתכת, גדר בטון, גדר פלסטיק וגדר חיה.

להלן הסבר קצר על סוגי הגדרות שהוזכרו:

גדר עץ

גדרות העץ הינן גדרות מרשימות שמגינות על הבית ומעניקות מראה כפרי ומזמין. כמו כן, קל לתחזק אותן. משום שהעץ מושפע ממזג האוויר יש לבחור גדרות מצופות שמוגנות מפני מזג אוויר קיצוני, גדרות מוגנות יחזיקו מעמד למשך שנים וישמרו על המראה המרשים. ניתן למצוא גדר לחצר מעץ במגוון טקסטורות או בשילוב עם חומרים שונים כמו למשל: זכוכית, מתכות או אבנים. כמו כן, ניתן לרכוש גדרות עץ שעשויות מעץ איפאה, אורן פיני, במבוק ועוד.

גדר מתכת

גדר המתכת הינה עמידה ובטוחה ביותר. כמו כן, ניתן לבחור את גובה הגדר כך שהיא תתאים לבני הבית באופן מדויק ואפשר לעצב את הגדר במגוון סגנונות ולהפוך את המראה הקר (בעיני חלק מהאנשים) למזמין.

גדר בטון

גדר לחצר עשויה מבטון מקנה פרטיות רבה והיא עמידה וחזקה במיוחד אך חשוב לדעת שהיא עלולה לחסום את האוויר.

גדר פלסטיק

את גדרות הפלסטיק קל מאוד להרכיב, הן עמידות בפני מזג האוויר ואינן דורשות תחזוקה. כיום ניתן למצוא גדרות PVC וגדרות ויניל, הגדרות הללו קשיחות ועמידות במיוחד ואפילו דוחות אבק. את גדרות הפלסטיק ניתן למצוא בסגנונות רבים כאשר חלקם מזכירים גדרות מעץ.

גדר חיה

גדר זו מתאפיינת במראה אסתטי במיוחד ובמידה ומשלבים אותה עם צמחים מסוימים ניתן לצור מראה כפרי. מומלץ לשלב את הגדר החיה עם צמחים רב – עונתיים כך שהם יראו נפלא בכל חודשי השנה. צמחים שמשתלבים עם גדר חיה הינם – צבר, פיג'ויה (צמח טרופי שמכיל פירות), הדס, פסיפלורה ועוד.

מבולבלים? פתחו את השער לבעל מקצוע מנוסה

נוסף על סוגי הגדרות שהוזכרו קיימים סוגים נוספים והמבחר הנרחב עשוי לבלבל. כדי לבחור בגדר המתאימה ביותר מבחינת צרכים אישיים ועיצוב וכדי לשלב בינה ובין הצמחייה והאלמנטים השונים שנמצאים בחצר מומלץ לפנות אל מעצב נוף כמו רפאל ויצמן אשר יודע כיצד להתאים בין חומרים, עיצובים וסגנונות ולשלב בין פרקטיות ועיצוביות.

 

להזמנות צלצלו:
077-7900719