תכנון גינות

בדיקת תשתיות הגג טרם הקמת הגינה

מי שעומד לעבור לגור בדירת גג בוודאי מתרגש במיוחד מהשלב של הקמת הגינה החדשה. כשניגשים לתהליך תכנון גינה על גג וגם תכנון גינה על מרפסת, חובה לוודא, בטרם מקימים את הגינה, שהתשתיות בגג מתאימות ומוכנות להקמת הגינה המיועדת. חשוב מאד לא לפספס שום שלב בתהליך המקדים מפני שלאחר שמקימים את הגינה, עלולים לגלות ליקויים ותקלות שנוצרו בגלל התשתיות ומאוחר מדי לשנות או לתקן מבלי לפרק את הגינה החדשה ומבלי לגייס אנשי מקצוע ולהוציא כספים רבים. 

מה בודקים קודם

הדבר הראשון כשבודקים בשלב תכנון גינה, בין אם מדובר בגינה על הגג או על המרפסת, הוא עניין הניקוז. מכיוון שהדירה והגינה אינן נמצאות בצמידות לקרקע חובה לדאוג לניקוז הולם למי ההשקיה של גינת הגג. לשם כך צריך לוודא שהאגן שאליו תוכנס האדמה יהיה בעל קרקע משופעת מעט והשיפוע יהיה לכיוון הפוך מהכניסה לבית ויסתיים בחור ניקוז מתאים שאליו ישנו חיבור נוח של צינור שיגיע עד לתוך אדמת הגן של הבניין. אם אין אפשרות לנקז את המים אל מחוץ לבניין, יש לוודא בניית תעלת ניקוז או הפניה של המים העודפים באופן מסודר ונוח מבלי לסכן אף אחד מתושבי הבית או הבניין.

דבר נוסף שצריך לוודא עוד בשלב תכנון גינה על הגג או על המרפסת, הוא שדפנות החלק המגונן תהיינה אטומות היטב ועשויות מחומרים העמידים בפני חומרי דישון וזיבול, שלעיתים מכילים תחמוצות או חומרים מאכלים אחרים.

עוד חשוב לוודא ששטח הגינה המיועדת מתאים לסוג הגידולים שמתכננים לשתול בגינה כדי שלא יהיה צורך להחליף את השתילים שהשקענו בהם כסף או את מקום השתילה לעיתים קרובות מדי בשל מקום שאינו מתאים יותר לצמחיה.

במידה ומעוניינים להציב עמודים או תשתית כדי להתקין פרגולה או מרפסת בגינת הגג – יש לתכנן גם את הפרטים האלה בליווי איש מקצוע בטרם מקימים את הגינה עצמה וכמובן, לבדוק את החוקים שקובעת העירייה או המועצה באזור מגוריכם, כדי שלא תיאלצו לפרק מבנה כזה או אחר שבניתם.

איך יודעים שביצענו את כל הבדיקות הנדרשות

כדאי לדעת את כל המידע הדרוש בטרם ניגשים למלאכת הכנת התשתיות המקדימה להקמת הגינה הלכה למעשה. במידה ולא בטוחים אם כל השלבים בוצעו, מומלץ להתייעץ עם מתכנן גינות מקצועי, שיודע מה ואיך לבדוק וימנע הקמה לא נכונה ותקלות שעלולות לקרות בעקבותיה. 

לקבלת שירות עיצוב גינות גג אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר 077-7900719