הבית ברעננה עם בריכה ורצפת ביטון

אלמנטים של מים בגינה

התוספת הקטנה שעושה את כל השינוי

קצב החיים שלנו מלחיץ ביותר ובמהלך היום אנו נעים בין עבודה, לימודים, דאגה למשפחה, סידורים, תשלום חשבונות, קניות ועוד כך שבסופו של יום אנו מגיעים הביתה עייפים ותשושים.
אלמנטים של מים בגינת הבית יכולים להפוך את הגינה למקום הפרטי והרגוע שלכם, בגינה הרגועה תוכלו לשבת עם בני המשפחה, עם חברים או לבד, ליהנות מאווירה שלווה ולהקשיב לפכפוך המים, אפילו העובדה שיש לכם מקום כזה שמאפשר לכם להירגע יכולה לסייע לכם במהלך היום, כאשר אתם לא נמצאים בבית – משום שתדעו שעוד כמה שעות תוכלו לשבת בגינה, לשתות ספל תה, לקרוא, לשוחח עם בני הזוג ופשוט להאזין לרחש המים.

על מזרקות, מפלי מים ובריכות נוי

אלמנטים של מים – לרגעים זורמים ורגועים

אלמנטים של מים יכולים להיות מזרקות, מפלים, בריכות נוי וכו'. במידה ותחליטו להתקין אלמנט אחד או מספר אלמנטים תחושו מיד בהבדל ותוכלו להפוך גם גינה ממוצעת לגינת חלומות.

להלן הסבר קצר על סוגי האלמנטים הפופולאריים:

מזרקות

מזרקות הגינה עשויות מחומרים שונים, מגיעות במגוון גדלים וסגנונות ומכילות מנגנוני מים ומנגנוני מחזור מים. כאשר בוחרים במזרקה יש להתאים אותה לסגנון הגינה ולגודלה. במידה והגינה קטנה ניתן להתקין מזרקת קיר, מזרקה זו תופסת מעט שטח משום שהיא תלויה על אחד הקירות של הבית. כמו כן, ניתן להתקין מזרקות אבן או מזרקות פלסטיק קטנות. במידה והגינה גדולה אפשר לבחור במזרקות משולבות עם בריכות נוי, מזרקות מפוסלות ועוד. מכיוון שיש צורך בידע וניסיון מומלץ לפנות אל בעלי מקצוע שמתמחים בנושא אדריכלות נוף בתים פרטיים ויודעים עם אילו חומרים כדאי לשלב את המזרקות (אבנים, עצים, חרסינה, מתכת ועוד), כיצד ולאן יש לנקז את המים, מה יהיה זרם ההתזה, כיצד להתאים בין תנאי השטח והמזרקה, מיהם היצרנים המומלצים, מהי התחזוקה הנחוצה ועוד.

מפלי מים

מרבית מפלי המים מורכבים מחומרים מלאכותיים – דבר שהופך את ההתקנה והתפעול לפשוטים יותר אך במידה ובוחרים בחומרים סינטטיים יש לוודא שהם עמידים ואיכותיים. כמו כן, יש לוודא כי המפלים (לא משנה באיזה סוג בוחרים) ניחנים ברמה גבוהה של אטימות. מפלי המים הינם מגוונים ביותר וקיימים בצורות, עיצובים, גדלים וחומרים שונים. נוסף על המפלים שמורכבים מחומרים מלאכותיים ניתן למצוא גם מפלים שכוללים סלעים טבעיים. חלק מהמפלים כוללים מראות, ניתן לרכוש מפלים בצורה של כדור ועוד. מפלי המים מגיעים עם מערכות שונות שאחראיות על קצב צרימת המים וחלקן כוללות מערכת התזה, מערכת תאורה, טפטפות להשקיה (מתאימות למפלים שכוללים צמחים) ועוד.

בריכות נוי

ניתן לבחור בבריכות נוי שעשויות מפלסטיק ואפשר לבחור בבריכות נוי בבנייה עצמית. בריכה מפלסטיק נראית פחות טבעית אך מכיוון שהיא מגיעה מוכנה קל מאוד להשתמש בה – כל מה שצריך לעשות זה להניח אותה היכן שרוצים. בריכה בבנייה עצמית נראית הרבה יותר טבעית והיא יפה מאוד – לכן מחירה גבוה יותר. הבריכות עשויות מבטון, אבנים ועוד ומצופות ביריעות PVC כדי למנוע נזילה.

להקים את הגינה שמתאימה לכם עם מתכנן נוף מקצועי

אם אתם מעוניינים ליהנות מגינה מעוצבת, פורחת וצבעונית אשר מכילה אלמנטים של מים, מומלץ עבורכם לפנות אל בעל מקצוע שמתמחה בתחום עיצוב גינות. אדריכל נוף מנוסה שצבר ניסיון בתחום פיתוח גינות ידע כיצד לצור את השילוב המושלם בין צמחייה שמתאימה לתנאי השטח, אלמנטים של מים, מערכות השקיה, תאורה, רמת התחזוקה שמתאימה לכם, התאמה לסגנון הבית ולצרכים שלכם וכו'.