צמחייה ירוקה רב עונתית

צמחים רב שנתיים לגינה

כל מי שעמד אי פעם בפני הקמה או עיצוב של גינה חדשה, מכיר את ההתלבטות: איזה סוג של צמחים ופרחים לשתול? האם אנו מעוניינים בצמח למטרה אסתטית וכחלק מגינה יפה שתשמש כתפאורה יפה לבית ולחלק החיצוני, או שאולי אנו מעוניינים בפרחים שייתנו ריח נעים וחזק של פריחה אביבית? או אולי בצמחים שייתנו פירות או פרחים שבהם נוכל להשתמש? כך או כך ישנם לא מעט פרמטרים שצריך לבדוק ולשקול לפני שמחליטים מה לשתול בגינה החדשה.

סוגים שונים של צמחים

כאמור, לא מומלץ להקל ראש בנושא של בחירת סוג הצמחייה. ההחלטה בנוגע לסוג הצמחים שיהיו בגינה גוררת אחריה כמה וכמה החלטות נוספות הקשורות בשאר העניינים הלוגיסטיים של הקמת הגינה – ציוד וכמות המים בעת ההשקיה, האם יהיה צורך לכסות את הצמחים כאשר שוררים בגינה תנאי מזג אוויר קיצוניים באופן יחסי, האם צריך להמתין עם הצמחייה עד להגעתה של עונה מסוימת ועוד. מכאן מגיעה המסקנה המתבקשת שהכי כדאי לשתול צמחים רב שנתיים שיתאימו לכל ימות השנה.

היתרונות של צמחים רב שנתיים

צמחים רב שנתיים, כשמם כן הם – חיים לאורך מספר שנים. על פי רוב הם עמידים יותר לתנאי מזג אוויר וכל עוד משקים אותם ושומרים עליהם – הם ימשיכו לגדול ולצמוח ללא הפרעה.

ישנם יתרונות רבים בשתילה של צמחים רב שנתיים כאשר היתרון הגדול ביותר הוא שבאמת ניתן ליהנות מהם לכל אורך השנה. צמחים אלה מתאימים במיוחד לבתים של משפחות, היכן שיש גם ילדים קטנים שירצו ושימחו לקחת חלק בפעולות ההשקיה והשמירה על הצמחים על בסיס יומיומי. כאשר בוחרים בצמחים רב שנתיים נוכל ליהנות מהם לאורך זמן והם ימשיכו לשרת אותנו שנים רבות