פתרונות הצללה לגינה

אין ספק שאחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב גינות הוא בחירת פתרון ההצללה הנכון. בשוק קיימים מגוון פתרונות הצללה לגינה כגון סוככים רגילים וחשמליים, סוככי חלון, סוככי מסילות ופרגולות.

פרגולה כפתרון הצללה לגינה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרגולות קלאסיות

פרגולות מתאימות מאוד למי שרוצה לקבל הגנה הן מפני הגשם והן מפני השמש וזאת מכיוון שהפרגולה הממוצעת הרבה יותר עמידה מאשר סוככים. פרגולה נחשבת לאחד מתוך מגוון פתרונות הצללה לגינה. חיסרון הפרגולה הוא כמובן שלרוב לא ניתן לשלוט במידת הפתיחה שלה ולכן האזור המוצל או המוגן הוא קבוע.

את הפרגולה ניתן לבנות מעץ או אלומיניום

פרגולה מעץ עשויה להיות יפה יותר ולהתאים לגינות כפריות, אבל צריך לקחת בחשבון שהעמידות שלה לאורך זמן היא נמוכה יותר ויש לטפל בעץ על מנת שלא ירקיב או ישקע (ישנם כמובן עצים עמידים יותר ופחות בעלויות שונות).
לעומת זאת, פרגולה מאלומיניום היא אולי בעלת מראה "קר" יותר, אבל ניתן לשלוט באופן מדויק יותר בכמות האור שנכנס דרכה מבלי לאבד את יכולת הבידוד כנגד גשם. כאמור, לא משנה מאיזה חומר החלטתם לבנות את הפרגולה, תהיו בטוחים שאם אתם מחפשים פתרונות הצללה לגינה הפרגולה היא הדבר הנכון עבורכם.

סוככים

סוככים הם בעלי יכולת ניידות ולעיתים גם פתיחה וסגירה- מה שהופך את הסוככים לפתרון אידיאלי להצללת הגינה. לדוגמה, סוככי זרועות מאפשרים לשלוט במידת הפתיחה של הזרועות ולכן גם בשטח האזור המוצל בגינה. סוככים מסוימים הם בעלי מנגנונים מיוחדים שמאפשרים להרכיב או להסיר אותם בהתאם לעונות השנה.
באופן כללי, רוב הסוככים שאינם קבועים פחות עמידים לגשם (מידת העמידות תלויה בעיקר בסוג הבד ומידת הצפיפות שלו), ולכן מי שרוצה לקבל הגנה מקסימלית גם בחורף, יאלץ להשתמש בדרך כלל בסוכך קבוע שאזור ההצללה שלו יותר גדול (אידיאלי לגינות). סוכך קבוע הוא גם גמיש יותר מבחינת המראה שלו וניתן לעצב אותו בצורות שונות כגון רבע מעגל או פגודה, ואפילו קשת. הכיסוי העליון של הסוכך הקבוע אינו מוגבל רק לבד ויכול להיות גם מזכוכית שקופה, כאשר הפרזולים שמרכיבים את השלד שלו בולטים יותר.
ישנם גם סוגים מיוחדים של סוככים שמאפשרים הצללה שאינה אופקית, למשל, סוככי צד שנעים על גבי מסילות או סוככי מסך שמספקים פתרונות הצללה קדמיים. למעשה, באמצעות שילוב של השניים וסוכך או פרגולה עליונים, אפשר ליצור חלל סגור לגמרי למקרה שרוצים לשהות בגינה גם בימים גשומים.
בכל האמור ליצירת צל בדרכי הגישה לבית ומתחת לחלונות, קיימים סוככים ייעודים הקרויים סוככי חלון או מרקיזות (סוככי החלון יכולים להיפתח בזוויות שונות מכיוון שהזרועות שלהם נמצאים בצדדים ואינן מוצלבות). פתרונות אלו לא נכללים בקטגוריית פתרונות הצללה לגינה מכיוון ששטח הכיסוי שלהם הוא מוגבל מאוד. יחד עם זאת, באמצעות התאמה נכונה, הם בהחלט יכולים להשלים את מראה הגינה.

 

רוצים שגם לכם תהיה גינה מושלמת? תנו לרפאל ויצמן לטפל בעניינים. חייגו:
077-7900719