עיצוב גינות יוקרתיות על ידיי ראפל עיצוב גינות

סוגי צמחים לגינה


האם ניתן לשתול בה באופן מיידי לחכות לקיץ או לחורף הבאים? יש מגוון החלטות שצריך לקבל, מגוון שאלות שצריך לשאול ולענות עליהן כדי שנוכל לראות את גינת החלומות שלנו מתממשת וקמה. 

צמחיה ירוקה לגינה

מכאן ניתן להבין שאי אפשר לעצב גינה כלאחר יד. כמו בכל תחום, מומלץ להיעזר במתכנן נוף שאחת מהתמחויותיו היא בבחירת צמחיה מתאימה לגינה שלכם, כזו שתפרח ותשגשג ולא תצטרכו להחליף אותה או לקנות שתילים חדשים שוב ושוב. למתכנן נוף, יש את הידע והמידע הנדרשים כדי להבין את היתרונות, החסרונות והתכונות שיש לכל צמח שמשולב בתוך גינה, קטנה או גדולה ולהנחות אחר כך גם את הגנן שיטפל באותם צמחים.

עיצוב גינה ירוקה

סוגי צמחים לגינה

יופיים של צמחים רבים תלוי דווקא בצורת העלים ובגווניהם. לאותם צמחים אין פרחים צבעוניים והם מגיעים במגוון עצום של גבהים אפשריים, צורות וסגנונות, שילוב של צמחים ירוקים שנים בעלי מרקם עלים שונה ובעלי גובה שונה יכול ליצור מראה עיצובי מיוחד ומעניין. צמחים שלהם פריחה, מתחלקים לרב שנתיים וחד עונתיים, כלומר – לכאלו שיפרחו במלוא עוצמתם במשך כחודשיים שלושה ואז ימותו ולכאלה שיפרחו במשך עונה או שתיים, יסיימו את תקופת הפריחה ויחזרו לפרוח כשנה אחר כך. כמובן שיש צמחים יוצאי דופן שחיים גם במשך שנה או שנתיים, וכדאי לבדוק מה אורך חייו של הצמח לפני שמשלבים אותו בגינה. חשוב לוודא שהצמחים שנבחרו ישתלו בעונה הנכונה, כיון שצמחים שנשתלים שלא בזמן, עלולים שלא להתפתח ולא לפרוח ולעיתים.

עיצוב צמחיה לגינה

סוגים נוספים שכדאי לחשוב עליהם

כמובן שישנם צמחים בעלי פירות אכילים או צמחי ירקות מסוגים שונים שניתן לשתול בגינה פרטית, אך כדאי לברר ולהכיר אותם מראש. עצי פרי מסוימים עלולים שלא להניב פרי במקומות כאלה או אחרים אם האקלים לא מתאים להם, או אם האדמה לא מתאימה. צמחי ירקות דורשים טיפול מסור (יש לעשב, לדשן, לרסס נגד מזיקים, לגרף ועוד) ולכן יתאימו רק למי שיש לו זמן. לא נשכח גם את צמחי התבלין, שמלבד יופיים וניחוחם, מוסיפים גם טעם טוב ומהווים רווח כפול לבעל הגינה – גם הנאה מטיפול בצמחים וגם הסיפוק של בתבלינים שגדלו בגינה הפרטית.