בית בצהלה

דרכים ליצירת צל בגינה

גינה הצמודה לבית היא כיף גדול, ללא קשר לגודל שלה או לכיווני האוויר שאליהם היא פונה. בדרך כלל, ברוב ימות השנה נוח ונעים לשהות בה, אך בימי הקיץ החמים קשה מאד עד בלתי נסבל לשבת בגינה כאשר השמש כה חמה והקרניים שלה ישירות ויוקדות ולכן צריך למצוא פתרון הצללה שיתאים לגינה, לגודל ולצורה שלה וכמובן יספק צל במידה הרצויה לבני הבית.

איך ליצור צל בגינה

כיום ניתן למצוא סוגים רבים ושונים של פתרונות הצללה שיתאימו לכל דירה, לכל משפחה וכמובן לכל תקציב. מלבד פתרונות מקצועיים אלה אפשר גם לחשוב בצורה יצירתית וליצור צל באמצעים פשוטים וביתיים שגם יוזילו את העלות הכספית וגם יספקו תעסוקה וסיפוק על ביצוע עצמי של משימה זו. כך למשל ניתן לשתול בגינה עצים בעלי צמרת צפופה שיספקו צל, אפשר להקים ביתן או מחסן בגינה שגם ישמש כמקום אחסון וגם יספק צל למי שנמצא בסביבתו ואפשר לבנות בגינה סוכה קבועה שתספק צל ליושבים בה.

מלבד פתרונות אלה חשוב להזכיר את פתרונות ההצללה המקצועיים – הקמת פרגולה, סוכך קבוע או נפתח, הצבת עמודים שעליהם ניתן יהיה להניח אמצעי קירוי המתאימים לעונת השנה (קירוי לחורף או קירוי לקיץ) וכמובן סגירת חלק מפאות הגינה באופן כזה שהגינה כולה או חלקה תהפוך למקורה וכך בעצם תהיה מוצלת כל הזמן, לאורך כל השנה.

עולם שלם של אפשרויות הצללה

האפשרויות הרבות שקיימות לשם יצירת צל בגינה מאפשרות לכל אדם ולכל גינה למצוא בדיוק את ההצללה שמתאימה ולא להתפשר על אמצעי או פתרון הצללה שלא מתאים במאת האחוזים. כאשר הגינה אינה מוצלת כראוי, קשה מאד ליהנות ממנה ובימים של תנאי מזג אוויר קשים במיוחד השהייה בה לגמרי בלתי אפשרית. כאשר מושגת ההצללה המתאימה אפשר לשבת בגינה בכל יום ובכל שעה לשבת בגינה וליהנות ממנה ללא חשש מקור או חום עזים.